0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

‌آبدومینوپلاستی چیست؟

دسته بندی ها : روش های پیکرتراشی 29 آذر 1399 admin-doit 1129 بازدید
‌آبدومینوپلاستی چیست؟

‌آبدومینوپلاستی چیست؟

‌آبدومینوپلاستی چیست؟ هیچ کس از داشتن شکم شل و افتاده خوشش نمی آید. آبدومینوپلاستی روشی است که می توان با آن به ظاهر ایده آل خود رسید و از شر چربی های اضافه ی شکم راحت شد. ممکن است که برخی به طور دقیق ندانند که آبدومینوپلاستی چیست؟
آبدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی شکم است. در عمل آبدومینوپلاستی چربی ها و پوست اضافه وجود در شکم برداشته می شود. آبدومینوپلاستی به افراد کمک می کند که تا شکمی صاف و بدون پوست و چربی اضافی داشته باشند.

 

علت جمع شدن چربی در شکم چیست؟

نداشتن تحرک، ورزش نکردن، پرخوری کردن، خوردن زیاد غذاهای شیرین و پر قند، خوردن غذاهای با چربی ترانس، استعمال دخانیات، مصرف زیاد نوشیدنی های الکل دار، یاسگی در خانم ها و افزایش سن از عواملی هستند که می توانند باعث جمع شدن چربی های اضافه در ناحیه شکم شوند. عواملی دیگری هم در جمع شدن چربی های شکم موثر هستند. داشتن استرس به طور کلی می تواند در برخی افراد باعث چاقی و جمع شدن چربی در شکم شود.

 

آبدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

در عمل آبدومینوپلاستی، جراح شما ممکن است که به دو روش عمل کند. روش اول به این صورت است که جراح یک برش کوچک ایجاد می کند. سپس چربی ها را خارج می کند. در روش دوم جراح برش بزرگتری را ایجاد می کند. استفاده از هر یک از این روش ها به نوع شکم و میزان چربی های آن در هر فرد بستگی دارد.

 

‌آبدومینوپلاستی چیست؟

 

چه کسانی می توانند عمل آبدومینوپلاستی را انجام دهند؟

کسانی که پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم داشته باشند می توانند عمل آبدومینوپلاستی انجام دهند. کسی که حس کند شکمش با اندام او تناسب ندارد. کسی که از نظر جسمی و فیزیکی سالم باشد. کسی که وزنش پایدار است.
کسی که اهل استعمال دخانیات و سیگار کشیدن نیست. کسی که با کاهش وزن،‌ پوستش افتاده و شل شده باشد. زنانی که بعد از بارداری زیبایی و تناسب شکم خود را از دست داده باشند. تمامی این افراد می توانند عمل زیبایی آبدومینوپلاستی را انجام دهند.

 

چه کسانی نمی توانند عمل آبدومینوپلاستی را انجام دهند؟

عمل آبدومینتوپلاستی ممکن است برای برخی افراد، مناسب نباشد و این افراد نباید تحت این عمل قرار بگیرند. زنانی که قصد بارداری دوباره دارند. زن یا مردی که قصد لاغری دارد و هنوز به وزن پایدار خود نرسیده است. این افراد بهتر است بعد از بچه داری و رسیدن به وزن پایدار، برای عمل آبدومینوپلاستی اقدام کنند.

 

عوارض عمل ‌آبدومینوپلاستی چیست؟

نمی توان گفت انجام دادن عمل بدون عارضه خواهد بود. در هر صورت احتمال بروز عوارض وجود دارد. جمع شدن مایع یکی از عوارضی است که ممکن است بعد از عمل آبدومینوپلاستی اتفاق بیافتد. بعد از عمل آبدومینوپلاستی ممکن است بیمار پوست خود را از دست بدهد.
بعد از عمل فرد ممکن است در ناحیه شکم آسیب عصبی ببیند. یکی از عوارضی که احتمال آن وجود دارد این است که به مدت زیاد، پاهای بیمار دچار تورم شوند. ممکن است بعد از انجام عمل آبدومینوپلاستی نیاز به عمل دوم داشته باشید.

 

هزینه عمل آبدومینوپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل آبدومینوپلاستی بستگی به موارد مختلفی دارد. میزان تجربه و مهارت جراح شما در هزینه عمل تاثیرگذار است. قبل از عمل آبدومینوپلاستی باید آزمایش هایی را بدهید. به غیر از هزینه های آزمایش ها، هزینه بیمارستان یا کلینیک هم هستند. هزینه عمل آبدومینوپلاستی شامل هزینه بیهوشی هم می شود. هزینه لباس های بعد از عمل هم برعهده بیمار خواهد بود.

 

اقدامات قبل از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟

برخی از افرادی که متقاضی عمل ابدومینوپلاستی هستند،‌ برایشان سوال است که اقدامات قبل از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟ قبل از عمل آبدومینوپلاستی لازم است که اقداماتی را انجام داد. قبل از عمل آزمایش هایی که قبلا داده اید را به همراه خود داشته باشید. از دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهایی که در انقعاد خون اختلال ایجاد می کنند، خودداری کنید.
قبل از عمل از دو هفته قبل سیگار کشیدن را ترک کنید. همچنین از مشروبات الکی استفاده نکنید. شب قبل از عمل آبدومینوپلاستی حمام کرده و ناحیه شکم و زیر آن را اصلاح کنید. شب قبل از عمل آبدومینوپلاستی، شام سبک میل کنید.

میوه هایی که قرمز رنگ هستند را نخورید. چون باعث ایجاد اختلال در انعقاد خون می شوند. دارویی که ضد التهاب باشد را قبل از عمل آبدومینوپلاستی مصرف نکنید. به جز آب، حدود هشت ساعت قبل از آبدومینوپلاستی شکم، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

 

اقدامات بعد از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟

  • ممکن است که ندانید اقدامات بعد از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟ در این بخش به شما می گوییم که بعد از عمل آبدومینوپلاستی چه کارهایی باید انجام داد. بعد از عمل جراح شما، راهنمایی های لازم را می کند. در مورد حمام کردن و زمان آن با شما صحبت می کند. جراح بعد از عمل برای شما زمان هایی را مشخص می کند تا به او مراجعه کنید و وضعیت شما مورد بررسی قرار دهد.
  • بعد از عمل نباید سیگار بکشید. استعمال دخانیات به طور کلی بعد از عمل تا چهار هفته اول توصیه نمی شود. چون باعث افزایش خونریزی و زمان بهبودی می شود. تا مدت دو ماه نباید اجسام سنگین را بلند کنید. تا سه هفته اول بعد از عمل رانندگی نکنید. حالت خوابیدن شما بعد از عمل باید با پاهای جمع باشد. بعد از عمل برای مدتی روی شکم نباید بخوابید. تا سه هفته اول نباید سوار هواپیما شوید.
  • بعد از عمل تا سه ماه اول از گن مخصوص باید استفاده کنید. بعد از عمل آبدومینوپلاستی برای اینکه زخم شما باز نشود، از لباس هایی استفاده کنید که گشاد باشند. بعد از عمل نباید پرخوری کنید. بعد از عمل آبدومینوپلاستی داروهایی که جراح برای شما تجویز می کند را به طور مرتب مصرف کنید تا دوره بهبودی شما زودتر به پایان برسد.

 

چه زمانی بعد از عمل آبدومینوپلاستی باید به جراح مراجعه کنیم؟

جراح برای شما زمان بندی را جهت مراجعه و بررسی وضعیتتان مشخص می کند. اما در صورتی که بعد از عمل آبدومینوپلاستی علائم غیر طبیعی داشتید، باید به جراح خود مراجعه کنید. اگر از محل برش، چرکی خارج شد،‌ به جراح خود مراجعه کنید. داشتن کبودی در محل برش و عمل، طبیعی است. اما در صورتی که پوست شما رنگ غیر طبیعی داشت، به جراح مراجعه کنید. از دچار خونریزی شدید سریعا باید به جراح خود مراجعه کنید.

admin-doit

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :