0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

پیکر تراشی

دسته بندی ها : روش های پیکرتراشی 19 شهریور 1399 ادمین سایت 1605 بازدید
روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی

پیکر تراشی روشی است که به وسیله ی آن می توان چربی های موضعی و پوست اضافه و شل شده ی بدن را برداشت.

در واقع به همه جراحی هایی که موجب فرم دهی و کاهش چربی های موضعی بدن می شوند، پیکر تراشی می گویند. این جراحی می تواند شامل لیپوساکشن، لیپوماتیک ، بادی جت و ابدومینوپلاستی بشود.

توجه کنید که هر یک مزایا و عوارض خاصی دارند.

پیکر تراشی برای خیلی از افراد می تواند مفید واقع شود به خصوص کسانی که بعد از یک کاهش وزن خیلی زیاد دچار افتادگی پوست شده اند.

البته بعضی افراد هم برای خلاصی از چربی های موضعی که نسبت به رژیم و ورزش مقاوم بوده است به این جراحی روی می آورند.

 

 

 

 

عمل پیکرتراشی

 

 

 

 

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی یک روش نوین در زیبایی است؛ که این بار برخلاف چهره؛ تناسب اندام شما را نشانه گرفته است، امروز چربی‌ های شکمی، اضافه وزن علاوه بر نامطلوب نشان دادن ظاهر شما ممکن است،خطر ابتلا به بیماری ‌های قلبی و عروقی و همین طور کلسترول بالا؛ قند خون و حتی بیماری سرطان را به دنبال داشته باشد.

پیکر تراشی روش نوین در علم پزشکی و شاخه جراحی پلاستیک است، که اصطلاحا لیپوماتیک نیز نامیده می‌شود؛ که سختی و مشقت لاغری را در مدت طولانی کم کرده و علاجی برای افرادی است، که نیاز دارند سریع کاهش وزن و چربی سوزی در بدن آن ‌ها صورت گیرد.

پیکر تراشی در حال حاضر در کلینیک ‌های مختلف زیبایی و پزشکی انجام گرفته است.

هدف اصلی پیکر تراشی حذف چربی بدن بدون آسیب رساندن به بافت‌ های ماهیچه ‌ای، بافت‌ های عروقی و عصب است، که در وهله اول پیکر تراشی را عملی برای رسیدن به لاغری تضمینی می‌ دانند.

 توجه به اصل مطلب که پیکر تراشی برای افراد خیلی چاق که لاغری آن‌ ها نیازمند از دست دادن چربی از بافت ‌های مختلف و زیاد بدن است، توصیه نمی‌ گردد؛ زیرا در این حالت پیکر تراشی ممکن است، به اندام ‌های اصلی آسیب برساند، برای این افراد اصولا روش‌ های جراحی رفع چاقی پیشنهاد می‌ گردد.

 در پیکر تراشی اندام ‌هایی که امکان از دست دادن چربی را در حد متعادل دارند، غبغب، پهلو‌ها ،ران، باسن، شکم می ‌باشد، و چون پیکرتراشی در زیبایی اندام در کنار دلایل پزشکی تاثیر دارد، می ‌توان آن را در دسته عمل‌ های زیبایی نیز قرار داد.

 

 

 

روش های مختلف پیکر تراشی کدام اند؟

هر عملی می تواند خطراتی از قبیل خونریزی، عفونت و واکنش معکوس به بیهوشی را به دنبال داشته باشد.

احتمال بروز عوارض و خطرات معمولا رابطه مستقیمی با وسعت پیکر تراشی، مهارت و تجربه جراح دارد.

همچنین بعضی از روش های پیکر تراشی معمولا عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر دارند .

 

 

لیپوساکشن:

لیپوساکشن نوعی عمل زیبایی است و به رفع چربی های موضعی که با روش هایی همچون رژیم غذایی و ورزش آب نشده اند، می پردازد.

 در این روش با استفاده از لوله ی ساکشن، چربی ها از بدن تخلیه می شوند. اینکار می تواند فشار زیادی به اندام ها وارد کند.

لیپوماتیک:

لیپوماتیک روشی جدید در تخلیه چربی های موضعی بدن است که با ایجاد امواج اینفراسونیک  و چرخش لوله کانولا چربی ها را خرد کرده و تخلیه می کند. در واقع این روش همان لیپوساکشن است که بسیار سریع تر و با قدرت مکش بالا انجام خواهد گرفت.

 

 

پیکرتراشی با لیپوساکشن

 

 

 

مناطق مورد انتظار برای پیکر تراشی لیپوماتیک به شرح زیر هستند:
 • لیپوماتیک شکم و پهلو
 • کمر
 • باسن
 • سینه
 • زانوهای داخلی
 • پهلوها
 • غبغب و ناحیه زیر چانه
 • ران، هم داخلی و هم خارجی
 • بازو ها

 

 

 

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در اندامی که لیپوماتیک انجام می شود، یک سوراخ با قطر 2 – 5 میلی متر ایجاد می شود، بعد از آن، دستگاه وارد بافت چربی بدن از طریق آن سوراخ می شود و محلولی را برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به بدن تزریق می کند و در نهایت محلول چربی و بی حسی از بدن به داخل حفرات می رسد.

مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده از همان منافذ ایجاد شده خارج می گردد. این دستگاه یک سیستم ایمنی فعال دارد که وقتی با بافت غیر چربی برخورد می کند متوقف می شود و بنابراین خطر گسیختگی اعضا و سوزش پوست به کم ترین میزان خود می رسد.

در روش لیپوماتیک کانول که به هندیس پنوماتیک متصل است از طریق ایجاد چند منفذ کوچک متناسب با قطر کانول،وارد موضع تحت عمل می شود ، کانول در جهات مختلف جلو عقب، عمود برهم (X,Y) و گردشی سه بعدی به ارتعاش درآمده و امواجی با فرکانس زیر 20 هرتز در مایع موجود در بافت چربی ایجاد می کند.

این امواج باعث لیز لوبول های چربی شده و آن ها را به ذرات چربی دانه ارزنی شده تبدیل می کند که همزمان تخلیه می شوند.

حرکات سه بعدی کانول امواج اینفراسونیک در بافت چربی ایجاد می کنند و ارتعاشات این امواج به صورت یکنواخت موجب لیز چربی می شود.

مزایای عمل لیپوماتیک :

چربی های زیر پوست یکنواخت می شود و مانند دیگر دستگاه های ساکشن چربی زیر پوست برآمده نمی شود.

 تعداد روزهای استفاده از بادی شیپر در این نوع عمل بسیار کوتاه است و تنها ۲ هفته طول می کشد.

 جمع کردن و شکل دادن به پوست از دیگر عمل ها بسیار بهتر است. در این نوع جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود.

 ورم و ترشح در این جراحی بسیار کم است. احتمال عفونت بسیار پایین است. آمبولی چربی بسیار کم است و تا به اینجا هیچ موردی گزارش نشده است. به بستری شدن نیاز ندارد و فرد مورد جراحی بعد از عمل مرخص می شود.

 خستگی و جراحت بدنی در این جراحی بسیار کم است. بنابراین نسبت به دیگر جراحی های کاهش وزن بسیار راحت تر است.

 

پیکرتراشی با لیپوماتیک

 

 

 

 

هزینه ی لیپوماتیک در پیکرتراشی:

هزینه لیپوماتیک می تواند از عوامل زیادی تاثیر پذیر باشد، از جمله عوامل تاثیر گذار در هزینه لیپوماتیک می توان به مقدار چربی ناحیه مورد نظر که قرار است با استفاده از لیپوماتیک استخراج شود اشاره کرد.

از جمله عوامل دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، تعداد جلسات می‌باشد که در نظر گرفته می ‌شود. همچنین ناحیه تحت درمان می‌تواند در هزینه تاثیر گذار باشد: به عنوان مثال هزینه لیپوماتیک بازو با لیپوماتیک شکم و پهلو یکسان نمی ‌باشد.

 

 

 

بادی جت:

بادی جت نوعی روش لاغری موضعی است که به کمک قدرت آب به از بین بردن سلول های چربی بدن می پردازد.

با وجودی که بادی جت کم تهاجمی تر از سایر روش ها بوده و دارای خطرات کمتری نسبت به لیپوساکشن است، اما می تواند عوارضی مانند عفونت، خونریزی شدید، دی هیدراته شدن، ورم ریه و سوراخ شدن بافت ها یا ارگان ها با فشار آب را داشته باشد.

ابدومینوپلاستی:

جراحی ابدومینوپلاستی شکم که با نام تامی تاک نیز شناخته می شود، نوعی جراحی زیبایی برای بهبود ظاهر شکم محسوب می شود.

طی ابدومینوپلاستی، چربی ها و پوست های اضافی شکم  برداشته شده و در اکثر موارد، بافت های میانی شکم نیز با بخیه سفت می شوند. سپس جراح زیبایی حالات پوست های باقی مانده را تغییر می دهد و ظاهری زیبا و متقارن برای شکم می سازد.

 

 

پیکرتراشی با عمل ابدومینوپلاستی

 

 

 

 

دستگاه اولترازد، VASER:

دستگاه لیزر اولترازد نمونه ی دیگری از تجهیزات مورد استفاده در حذف بافت چربی و رسیدن به وزن ایده آل می باشد. سلول های بافت چربی در این روش توسط حرارت ناشی از امواج اولتراسوند حذف می گردند.

 

دستگاه PAL، لیپوماتیک، لیپوست:

این دستگاه ها با ایجاد حرکات لرزشی و ویبره باعث از بین رفتن بافت چربی اضافه می شوند.

با استفاده از دستگاه پال در زمان کمتر مقدار چربی خیلی زیادی برداشته می شود.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن:

لیپوماتیک و لیپوساکشن هر دو از روش های موضعی لاغری محسوب می شوند اما در روش لیپوماتیک از حرارت استفاده نمی شود بلکه تنها با وارد کردن ضربه و کاملا به صورت فیزیکی چربی ها تخریب و از بدن خارج می گردد.

در حالی که در روش لیپوساکشن توسط حرارت چربی ها سوزانده شده و از طریق دستگاه مکش از بدن خارج می گردد.

 از تفاوت های دیگر این دو روش پیکرتراشی این است که در روش لیپوماتیک احتمال انتقال چربی ها به سایر نقاط بدن وجود دارد در حالی که لیپوساکشن این مشکل را ندارد زیرا چربی ها سوزانده می شود.

 

هزینه پیکرتراشی

 

 

 

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک:

همانطور که ذکر کردیم لیپوماتیک تنها توسط ضربه و امواج مشخصی چربی ها را از بدن خارج می نماید اما در روش بادی جت با اعمال نیروی بالای فشار آب چربی ها شکسته و از بدن خارج می شوند.

در روش بادی جت علاوه بر تحمل درد کمتر، دوران نقاهت کوتاه تری خواهید داشت و عوارض جانبی کمتری را تجربه خواهید نمود.

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک:

در روش لیپولیز توسط امواج اولتراسونیک چربی های بدن را ذوب نموده و خارج می کنند و چون چربی ها توسط حرارت ذوب شده دیگر قابل استفاده برای نقاط دیگر بدن نخواهد بود .

در حالی که در روش لیپوماتیک چربی ها از طریق امواج و به شکل فیزیکی شکسته شده و خارج می شود و با وجود اینکه مایع است می توان از آن برای تزریق در نقاط دیگر بدن نیز استفاده نمود.

 

 

مراقبت های عمل پیکر تراشی:

 • دو روز قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید.
 • به مدت ده روز قبل از عمل، آسپرین، محصولات حاوی آسپرین، ویتامین E یا داروهای ضد التهابی مصرف نکنید.
 • حداقل دو روز قبل از جراحی، داروهای گشاد کننده بورونش مانند افدرین یا داروهای آسم را مصرف نکنید و روز عمل جراحی داروی تیروئید استفاده نکنید.
 • حداقل دو روز قبل از جراحی تمام رژیم‌های غذایی را متوقف کنید.
 • لاک ناخن‌هایتان را پاک کنید.
 • قبل از جراحی یک صبحانه یا ناهار سبک بخورید.
 • بعد از نیمه شب کافئین مصرف نکنید.
 • روز جراحی با خود پماد بیاورید. روز قبل از جراحی، روز جراحی، و هر روز بعد از پایان آن، مصرف آنتی بیوتیک خوراکی را شروع کنید.
 • لباس‌های گشاد بپوشید، مانند شلوار کردی. آرایش نکنید و از جواهرات استفاده نکنید، جوراب‌های گرم و لباس بیاورید. کفش‌های آسان پوش یا دمپایی لا انگشتی پس از جراحی ساده‌تر پوشیده می‌ شوند.

 

 

 

مراقبت های پیکرتراشی

 

 

 

مراقبت های بعد از پیکر تراشی :

 

رژیم غذایی:

 • اگر تخلیه چربی با بی حس کننده موضعی انجام گرفته ، بیمار سریع می تواند به رژیم غذایی خود بازگردد.
 • برای جلوگیری از اتلاف آب بدن ، آب، آب میوه یا نوشیدنی های غیر الکلی بنوشد. به مدت 48 ساعت قبل و بعد از جراحی نباید نوشیدنی های الکلی مصرف نماید.

 

فعالیت فیزیکی:

 • چند ساعت اول بعد از جراحی بیمار باید استراحت مطلق نماید .
 • 18 ساعت رانندگی نکند.
 • در صورت تمایل در روز تخلیه چربی،پیاده روی کوتاهی داشته باشد.
 • اگر پوست در ناحیه شکم بیش از حد شل باشد بیمار باید 3 الی 5 روز از نشستن 90 درجه خودداری کند زیرا پوست شل شده چین خورده و مایعات در بین سپتوم های آن محبوس شده و به همراه سرومای تشکیل شده سبب سفتی پوست زیر شکم می شود پس بیمار برای جلوگیری از این امر در این مدت باید بیشتر دراز کشیده، راه برود یا برای نشستن لم دهد.
 • روز بعد از لیپوماتیک بیمار می تواند فعالیت های فیزیکی روزانه خود را آغاز کند و 2 تا 4 روز پس از درمان به ورزش یا فعالیت فیزیکی خود بازگردداما بهتر است انجام ورزش با شدت کمتری باشد.
 • هرچه تحرک بیمار در روزهای اول بیشتر باشد تخلیه مایعات بهتر صورت می گیرد.

مراقبت از زخم و حمام کردن:

 • بیمار باید بریدگی ها را تمیز نگه دارد یعنی پس از شستن دستها پوست محل تخلیه چربی را ماساژ دهد و سپس بریدگی ها را به آرامی با آب و صابون شسته و بعد با حوله تمیزی خشک کند و محل برش را دوباره پانسمان نماید.
 • اما اگر از محل برش به مدت 24 ساعت مایعی خارج نشود، به پانسمان کردن و استفاده از پد احتیاج نیست. پس از گذشت 48 ساعت از عمل یک یا دوبار در روز حمام کردن توصیه می شود.

 

 

 

جراح پیکر تراشی

 

 

 

تجویز آنتی بیوتیک:

پزشک به مدت یک هفته برای پوشش باکتری های گرم مثبت و گرم منفی آنتی بیوتیک تجویز می کند و بیمار باید پس از مشاهده نشانه ای از عفونت مانند تب، ترشحات بودار یا قرمزی کانونی، تورم یا درد در ناحیه درمان شده با پزشک تماس بگیرد.

هزینه پیکر تراشی:

 • هزینه را با توجه به نوع روشی که برای از بین بردن چربی های اضافی بدن انتخاب می شود ، تعیین می کنند.
 • هزینه پيكرتراشي با لیزر لیپولیز با هزینه پیکرتراشی با لیپوماتیک متفاوت است .
 • علت تفاوت هزینه در روش های پيكرتراشي ، دستمزد جراح پیکرتراش است .
 • به همین دلیل در ابتدا باید روش موردنظر خود را انتخاب کنید سپس دستمزد جراح پیکرتراشی را برای انجام روش مورد نظر جویا شوید .
 • در انتخاب پزشک متخصص دقت لازم را داشته باشید تا دچار عوارض پیکرتراشی نشوید.

 

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیلیپولیز کامرانیه

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :