0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ماموپلاستی

دسته بندی ها : انواع جراحی سینه 28 مهر 1399 ادمین سایت 646 بازدید
جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی

ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه از جمله جراحی هایی است که برای افرادی که سینه های خیلی بزرگی دارند، انجام می گیرد.

نکته ای که باید به آن اشاره کرد، این است که ماموپلاستی از بسیاری از جهات، یک جراحی زیبایی نیست و جنبه ی درمانی دارد.

در حقیقت با انجام جراحی زیبایی سینه می توان به بهبود وضعیت سلامت بدن کمک شایانی نمود.

 

 

عمل ماموپلاستی

 

 

 

انواع مامو پلاستی (جراحی ترمیمی پستان):

ماموپلاستی افزایشی:

این عمل به بیماری که از کوچکی سینه های خود شکایت  دارد کمک می کند که با داشتن سینه های متناسب از ظاهر خود خوشنود شود و از طریق قرار دادن پروتز به حجم دلخواه خود برسند .

ماموپلاستی کاهشی:

بانوانی که از بزرگی سینه خود و مشکلاتی  از قبیل گردن درد و ناراحتی کتف شکایت دارند با مراجعه به دکتر متخصص و تشخیص پزشک به سراغ این عمل میروند  لازم به ذکر است که افراد دارای فیبرو کیست می توانند این عمل را انجام دهند.

 

ماموپلاستی ترمیمی :

به منظور ترمیم بخش های از بافت سینه که در اثر سرطان یا دلایل دیگر از بین رفته اند یا( توسط پزشک با عمل ماستکتومی برداشته شده ) که طی آن  بافت های اسیب دیده را ترمیم می کنند .

ماموگرافی با روش برش بزرگ:

برش سر تا سری از اطراف هاله ی سینه تا قسمت زیر سینه است که برای افراد با سینه ی بزرگ و همچنین افرادی با سینه ی افتاده در سراسر سینه یا افتادگی ( پتوز ) در نوک سینه دارند کاربردی تر است .

ماموگرافی با برش کوچک:

در افرادی که سینه ی کوچکی دارند این روش کاربرد دارد که طی آن برش بر روی هاله و اطراف آن و زیر هاله تا خط وسط سینه کشیده می شود که قفل کلیدی نیز نامیده می شود که از روش های گوناگونی در ان استفاده می شود پایه ی عروقی فوقانی ، پایه ی عروقی داخلی و یا پایه فوقانی داخلی می شود. که بر اساس جابجایی سر سینه انجام می شود.

 

 

 

جراح ماموپلاستی

 

 

 

روند عمل جراحی سینه :

بیهوشی در این عمل حدود 4 ساعت به طول می انجامد که طی آن ابتدا پزشک متخصص با خودکار نقاط قابل برش را مشخص کرده و سپس برش هایی بر روی سینه می دهد که معمولا  سه برش بر روی سینه ایجاد می شود که طی این برش ها ابتدا نوک سینه برش داده می شود سپس آرئولا )هاله ی سینه (تا چین زیر سینه  به شکل T برعکس و در نهایت برش بنا به در خواست بیمار روی چین سینه انجام می گیرد.

در این عمل این نکته ضروری است که باید برش به گونه ای انجام شود که هاله ی سینه ضمن داشتن ارتباط خونی با سینه همراه با عضله ی سینه برداشته شود و بافت آن سالم بماند.

بعد از عمل جراحی پزشک لوله ی پلاستی برای تخلیه خون به سینه ی شما وصل می کند که بعد از دو روز از سینه ی بیمار برداشته می شود بدیهی است که پس از عمل و پانسمان دردی طبیعی به سراغ بیمار بیاید که با مصرف مسکن کاهش می یابد .

زمان مناسب برای عمل ماموپلاستی بعد از رشد و تکامل کامل سینه یعنی حدود سن 18 سالگی است.

 

چه کسانی باید ماموپلاستی کنند ؟

 • عمل ماموپلاستی یک عمل زیبایی و درمانی به حساب می آید و معمولا به دلیل اینکه این عمل تاثیرات زیاد بر روی زیبایی اندام می گذارد از طرفداران زیادی برخوردار است.
 • افرادی که سایز سینه های بسیار بزرگ دارند که این اندازه برای آن ها مشکلات فیزیکی به ارمغان آورده.. حتی ممکن است این افراد در زمان پیری به مشکلاتی مانند درد قفسه سینه بر اثر وزن سینه ها مبتلا شوند. از این رو برای کاهش اندازه مراجعه می کنند.
 • افرادی که ممکن است با اندازه سینه ی خود مشکلی نداشته باشند و هدف آن ها از انجام این عمل افزایش استحکام و رفع افتادگی سینه باشد. معمولاً پس از شیردهی به نوزاد و با افزایش سن، ممکن است مشکلاتی مانند افتادگی عضله های سینه اتفاق بیفتد.
 • عمل ماموپلاستی قطعاً بر روی زیبایی اندام فرد تاثیر زیادی ی دارد. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان این عمل استفاده از روش هایی است که به کمک آن ها سینه بالا کشیده می شوند و حالت سفت خود را به دست می آورند.
 • عمل های ترکیبی از بالا کشیدن سینه و سفت کردن آن، همراه با افزایش یا کاهش اندازه قابل انجام است و افرادی نیز برای این منظور به متخصص جراحی پلاستیک مراجعه می کنند.
 • برخی افراد سینه های نامتقارنی دارند. افرادی که مشکل های این گونه دارند، از دیگر متقاضیان ماموپلاستی هستند.

 

 

کاندیدای ماموپلاستی

 

 

 

چه کسانی نباید عمل ماموپلاستی کنند؟

 • در اولین مراجعه به متخصص سوِالاتی در مورد تاریخچه عمومی پزشكی مثل جزئیاتی درباره‌ ‌هر نوع عمل قبلی سینه و همچنین وضعیت زایمان از شما پرسیده خواهد شد.
 • اگر چه ماموپلاستی می تواند برای تمام زنان در تمام سنین انجام شود ولی معمولا قبل از اینكه سینه ها كاملا رشد خود را کرده باشند، این عمل انجام نمی‌شود.
 • لازم به ذکر است ماموپلاستی برای افزایش یا کاهش حجم ممکن است توسط افرادی که در سنین پایین هستند تقاضا شود؛ اما به علت این که ممکن است در آینده بخواهند باردار شوند و پروسه شیر دهی را پشت سر بگذرانند، انجام این عمل به آن ها توصیه نمی شود.

 

 

سن مناسب عمل ماموپلاستی:

عمل ماموپلاستی در هر سنینی قابل اجرا می باشد، اما به بانوان توصیه می شود که بعد از تکمیل رشد سینه اقدام نمایند.

بانوانی که قصد بارداری دارند، بهتر است که بعد از بارداری و دوران شیردهی عمل ماموپلاستي را انجام دهند.

خانم هایی که قبل از ازدواج می خواهند عمل ماموپلاستي را انجام دهند بهتر است که با جراح سینه مشورت نمایند تا توصیه های لازم به فرد منتقل شود.

اقدامات قبل از ماموپلاستی:

انتخاب بهترین جراح سینه:

ابتدایی ترین و حیاتی ترین قدم قبل از اقدام به تمامی اعمال جراحی زیبایی تحقیق کافی در مورد انتخاب بهترین جراح می باشد ، چرا که انتخاب صحیح و برقراری ارتباط درست با ایشان در دستیابی شما به اهدافتان از انجام عمل نقشی اساسی دارد.

 

 

جلسه مشاوره:

بنابراین پس از انتخاب یک جراح متخصص ، با تجریه و حاذق جهت جلسه مشاوره نزد ایشان مراجعه نمایید و در این جلسه اهداف و خواسته هایتان از عمل را برای وی تشریح نمایید و از جراح خود درباره نتیجه درمان جویا شوید.

 • جراح در این جلسه درباره جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه و روش پیشنهادی اش متناسب با وضعیت شما توضیحاتی را بریتان بیان می نماید.
 • شما موظف هستید در صورت برخورداری از سوابق پزشکی و مصارف دارویی یا عادات خاصی از قبیل مصرف سیگار جراح معالج تان را آگاه نمایید.
 • جراح ، شما را از منظر سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان پستان از طریق تجویز سونوگرافی یا بیوپسی مورد بررسی قرار می دهد.
 • جراح متخصص ، پس از اطمینان از عدم ابتلای بیمار به سرطان سینه ارزیابی ها و معاینات لازم شامل بررسی کیفیت پوست و میزان بافت پستان و محل قرارگیری نوک و هاله پستان را روی بیمار انجام می دهد.
 • در برخی موارد جهت ثبت اطلاعات کامل تر در پرونده بیمار ممکن است فتوگرافی ها و اندازه گیری هایی از بیمار انجام گیرد.

 

 

جراحی زیبایی ماموپلاستی

 

 

 

جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود؟

انتخاب نوع و تکنیک جراحی زیبایی سینه با توجه به نکات مختلفی انجام می گیرد. مهم ترین عوامل موثر بر انتخاب روش و متد جراحی سینه عبارتند از:

 • سن فرد
 • تشخیص جراح
 • شرایط عمومی بدن
 • میزان بزرگی و افتادگی سینه ها

وابسته به موارد بالا، جراح انتخاب می نماید که دقیقا به چه روشی به اصلاح ظاهر سینه ها بپردازد.

انواع برش های ماموپلاستی:

انتخاب محل برش بستگی به شرایط سینه ی بیمار و نتیجه ی مورد انتظار از جراحی دارد. به طور کلی جراح می تواند دو نوع برش بر روی سینه ایجاد کند تا از طریق آن ها به اصلاح ظاهر سینه بپردازد.

 • ایجاد برش دور هاله ی سینه به علاوه یک برش عمودی برای انجام جراحی
 • ایجاد برش دور هاله ی سینه به علاوه یک برش لنگر مانند

 

 

مراقبت های بعد از ماموپلاستی:

 • تا 10 روز از حرکات شدید اندام فوقانی خصوصاً در ناحیه بازو و کتف خودداری کنید.
 • مصرف داروها شامل آنتی بیوتیک و ضد درد و سایر داروها را رعایت کنید.
 • در صورتی که درن هموواک دارید مراقبت کنید تا همواره منبع بصورت واکیوم باشد.
 • روزانه تا 50 سی سی ترشحات و خون آبه طبیعی است در صورتی که بیشتر از‌این مقدار بود با پزشکتان تماس بگیرید.
 • بعد از 48 تا 72 ساعت پانسمان بصورت روزانه تعویض گردد.
 • در صورتی که تورم و ورم شدید رخ بدهد به پزشکتان اطلاع دهید.
 • بخیه ها طی مدت 7 تا 10 روز کشیده می شوند.
 • در محل زیر سینه محل اتصال بخیه‌‌ ها ممکن است دچار عفونت و باز شدن زخم شود که عموما با رعایت موارد بهداشتی برطرف می گردد.
 • ورزش‌ های سبک را تا دو ماه و ورزش‌ های سنگین را تا 3 ماه انجام ندهید.
 • جهت حفظ فرم سینه‌‌ ها بهتر است همواره از سوتین مناسب استفاده کنید.
 • پس از ‌این عمل، بارداری و شیردهی بلامانع است ولی ممکن است نتایج عمل اُفت کند.
 • به پهلو خوابیدن بلامانع است ولی تا 3 ماه روی سینه نخوابید.
 • از روز پنجم می توانید با احتیاط استحمام کنید.

 

 

 

مراقبت های ماموپلاستی

 

 

 

 

مزایا و معایب عدم استفاده از پروتز در ماموپلاستی چیست؟

از جمله معایبی که می توان برای عمل ماموپلاستی بدون پروتز در نظر گرفت این است که ممکن است پس از انجام عمل جراحی سینه دچار تنگی نفس و یا در قسمت قفسه سینه احساس درد کنید در این زمان باید از کمک پزشک متخصص در زمینه ماموپلاستی بهره مند باشید و همچنین نباید سر خود و بدون اطلاع پزشک داروی خاصی را مصرف کنید.

همچنین پس از انجام عمل ماموپلاستی بدون پروتز سینه اگر دچار ضربان شدید قلب که به صورت نامنظم می باشد شدید باید در این مورد نیز از کمک پزشک متخصص در زمینه ماموپلاستی برخوردار شوید زیرا هیچ کس به اندازه ی او نمی تواند شما را یاری کند.

از مصرف هر گونه آرام بخش و یا داروی دیگر در این زمان جدا خودداری کنید.

بزرگ ترین مزیتی که افراد بیمار در این زمینه از آن برخوردار خواهند شد کاهش سایز سینه ی آن ها می باشد که برخی از این افراد مدت ها به دنبال این هدف بوده اند و به آن نمی رسیدند.

افراد با انجام عمل ماموپلاستی بدون پروتز می توانند به هدف خود که کاهش سایز سینه های خود می باشد برسند و از داشتن سینه هایی که فیزیک بدنی آن ها متناسب می باشد لذت ببرند.

از مزیت بزرگ دیگری که افراد از آن بهره مند می شوند این نکته است که زیبایی ظاهر و زیبایی بدنی آن ها بر می گردد و آن ظاهر ناخوشایند از بین می رود.

 

 

هزینه جراحی کوچک کردن سینه:

هزینه ماموپلاستی وابسته به میزان ترمیم مورد نیاز برای سینه های فرد و همچنین گستره ی تغییراتی است که بر روی آن انجام می گیرد.

بهترین راه برای داشتن انتخاب درست در این مسیر و جلوگیری از بروز پشیمانی، گذراندن جلسه مشاوره با جراح زیبایی سینه است.

در جلسه مشاوره قبل از ماموپلاستی نگرانی های بیمار در مورد جوانب مختلف عمل سینه برطرف شده و هزینه ی مناسب جراحی سینه های فرد نیز مطرح می گردد.

دوره نقاهت عمل کوچک کردن سینه:

برخلاف تصورات عامه مردم ، دوره نقاهت عمل ماموپلاستی طولانی نمی باشد و افراد پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انجام آن ، می توانند به انجام امور روزانه خود بپردازند.

دوران نقاهت عمل ماموپلاستی ، جهت تسریع در بهبودی ، دریافت نتایج مطلوب و همچنین جلوگیری از بروز عوارض و خطرات ناشی از آن بسیار حائز اهمیت است ؛ به همین علت ، همواره به افراد توصیه می گردد به تمامی توصیه های پزشک در دوران نقاهت ماموپلاستی ، توجه کرده و به هیچ عنوان ، در این باره سهل انگاری نکنند.

 

 

هزینه ماموپلاستی

 

 

نحوه خوابیدن بعد از ماموپلاستی:

طبق توصیه بهترین جراح زیبایی سینه ، کسانی که در دوران نقاهت ماموپلاستی به سر می برند ، باید به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به سینه ها ، از خوابیدن بر روی شکم و پهلوها خودداری کرده و به طور طاق باز بخوابند.

همچنین بهتر است در حین خواب و استراحت ، سر کمی بالاتر از بدن قرار گیرد ؛ بدین ترتیب ، فشار کمتری به سینه ها وارد شده و همچنین ، به کاهش تورم نیز کمک می کند ؛ بدین منظور ، می توانید دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.

 

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتی –  لیپولیز کامرانیه

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :