0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

لیفت شقیقه

دسته بندی ها : انواع جراحی صورت 23 شهریور 1399 ادمین سایت 1946 بازدید
بهترین جراح لیفت شقیقه

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه برای جوانسازی قسمت یک سوم بالایی صورت یعنی قسمت بیرونی چشم‌ ها، قسمت بیرونی ابروها و پیشانی و قسمت بالایی گونه ‌ها استفاده می ‌شود.

عمل زیبایی لیفت شقیقه به وسیله تکنیک‌ های تخصصی، شقیقه را به آرامی لیفت کرده، پوست این ناحیه را کشیده و خطوط پنجه ‌کلاغی را از بین می ‌برد.

 

عمل زیبایی لیفت شقیقه:

افتادگی پوست ناحیه شقیقه می ‌تواند باعث افتادگی گوشه چشم ‌ها و ابروها شده و اثری نامطلوب بر روی ظاهر چشم ‌ها می ‌گذارد. یکی از بهترین روش‌ ها برای رفع این مشکل عمل لیفت شقیقه است.

 

جراحی زیبایی لیفت شقیقه انواع مختلفی دارد:

 لیفت پوست شقیقه برای افرادی که افتادگی پوست کمتری دارند، لیفت پوست و بافت زیرین (SMAS) که هم پوست و هم قسمتی از بافت زیرین پوست را مورد هدف قرار می ‌دهد و لیفت ساب پریوستئال (MACS) که بافت ‌های عمیق‌ تر را مورد هدف قرار می ‌دهد.

عمل زیبایی لیفت شقیقه با بیهوشی کامل انجام می‌ گیرد. در زاویه پوست سر بیمار چند برش کوچک ایجاد می ‌شود و با استفاده از ابزاری به نام آندوسکوپ محل ‌های مورد نظر برای ایجاد تغییرات مشخص می‌ گردد، این ابزار وارد برش‌ ها شده و امواجی را به مانیتور ارسال می‌ کند.

پوست پیشانی با ابزار ویژه این کار به سمت بالا کشیده شده و با این روش ابروها در محل مورد نظر خود قرار می ‌گیرد و چین‌ و ‌چروک های موجود روی پوست شقیقه و پیشانی از بین می ‌رود؛ در نهایت محل برش ‌ها بخیه می‌ شود و سر بیمار پانسمان می‌ گردد.

 

اقدام مورد نیاز برای انجام عمل زیبایی لیفت شقیقه:

افرادی که قصد انجام لیفت شقیقه را دارند باید به یک کلینیک پوست و موی معتبر مراجعه کنند در کلینیک پوست و مو پوست فرد را بررسی کرده و مورد ارزیابی قرار می دهند و در مورد تاریخچه پزشکی او صحبت می کنند تا متخصص به این نتیجه برسد که این فرد برای انجام عمل لیفت شقیقه مناسب می باشد

و همچنین فرد متقاضی هر سوالی که در مورد این عمل زیبایی داشته باشد می تواند مطرح نموده و پاسخ قانع کننده دریافت کند و سپس یک وقت برای انجام عمل زیبایی لیفت شقیقه برای فرد مشخص می شود.

 

 

 

عمل زیبایی لیفت شقیقه دارای چه مزایایی می باشد؟

جوانسازی چهره:

چنانچه عمل لیفت صورت را به خوبی انجام دهند این کار می تواند در جوان کردن چهره تا حدود زیادی موثر بوده ،پوست را نرم کرده و خطوط چهره را جذاب و زیباتر نماید.

لازم به ذکر است که هدف از جراحی لیفت صورت یکسان سازی چهره فرد نمی باشد بلکه هدف آن جوان تر کردن صورت و چهره فرد مناسب با خود او می باشد.

 

 

 

درمان افتادگی و شلی پوست:

از جمله ی مهم ترین دلایلی که افراد اقدام به انجام عمل لیفتینگ صورت می کنند ،افتادگی ،شلی و پژمردگی پوست می باشد.

پزشک با برداشتن پوست های اضافه می تواند ؛بغب ،پوست پژمرده اطراف چشم ها و در حالت کلی پیری پوست را درمان نماید.

درست است که این بخش از جراحی لیفت صورت از جمله مهمترین قسمت های آن می باشد ولی اغلب جراحان به این نتیجه دست پیدا کرده اند که کشیدن پوست همراه با ترمیم ساختارهای زیرین صورت ،دارای نتایجی مطلوب تر و طبیعی تر بوده و سبب ایجاد یک چهره ی جوان تر برای فرد می شود.

 

 

بهبود خطوط چهره:

باید بگوییم که روش های قدیمی لیفت صورت ساده بوده و چندان پیچیدگی نداشتند در این روش ها تنها لایه های سطحی پوست را می کشیدند ،ولی در روش های نوین لیفت صورت ،ساختارهای زیرین صورت یا SMAS (سیستم عضلانی آپونوروتیک سطحی ) را نیز کشیده و لیفت می کنند.

به تدریج با افزایش سن پوست انسان شل شده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد بنابراین چربی اطراف چشم و دیگر ساختارهای صورت نیز شل شده و افتادگی پیدا می کند.

در حال حاضر جراحان قبل از کشیدن لایه سطحی پوست نخست ساختارهای زیرین صورت را بازآرایی کرده و پیکر بندی آن ها را جوان تر می کنند.

این کار موجب می شود که تنش کمتری برای پوست به وجود آمده و ماندگاری نتایج لیفت صورت بیشتر گردد.

 

 

 

جوانسازی صورت:

لذا از جمله مزایای لیفت صورت مدرن بازیابی و جوان سازی پیکربندی ماهیچه های صورت ، چربی صورت و بافت های پیوندی می باشد.

 خوشبختانه امروزه با روش های نوین لیفت صورت ما شاهد نتایج و خطوط چهره غیرطبیعی نیستیم.

در حال حاضر جراحان پلاستیک قادر می باشند که ساختارهای زیرین صورت را با دقت بسیار بالایی بازیابی و پیکربندی نموده و خطوط چهره ای جذاب به وجود آورند.

در ضمن این امکان نیز فراهم می باشد که بتوان در کنار لیفت صورت از لیپوساکن نیز برای درمان غبغب ،گردن های گوشتالو و یا درمان نواحی دیگر استفاده نمود.

 

 

مراقبت های قبل از لیفت شقیقه:

کسب آمادگی‌ های لازم پیش از جراحی لیفت صورت می ‌تواند آرامش و سلامت افراد را پیش از عمل، هنگام عمل و پس از آن تضمین کند.

نکاتی که باید رعایت کنید و آمادگی‌های لازم در جلسه مشاوره پیش از عمل به شما گوشزد خواهد شد.

حداقل دو هفته پیش از عمل لیفت شقیقه باید سیگار را کنار بگذارید چون این عادت مانع جریان آزادانه اکسیژن در بدن می‌ شود، بنابراین مدت زمان دوره نقاهت را طولانی ‌تر کرده و ممکن است باعث بروز عوارض دیگری شود.

همچنین برخی داروها و مکمل ‌های غذایی مانند آسپیرین، داروهای رقیق کننده خون و ویتامین E می‌ توانند باعث بروز عوارضی پس از عمل جراحی شوند، پس بهتر است که داوطلب داروهای خود را بر اساس دستورالعمل‌ های دکتر تغییر دهد.

داوطلبان باید از لحاظ ذهنی و روانی برای دوره نقاهت و مسائل مربوط به پس از جراحی لیفت صورت آماده شوند. معمولاً برای انجام این عمل و سپری کردن دوره نقاهت باید دو هفته از سر کار خود مرخصی بگیرید، البته این مدت زمان بسته به نوع عمل می ‌تواند متغیر باشد.

 

 

 

بهتر است که پیش از عمل وسایل لازم برای بعد عمل را آماده کنید.

برخی از این وسایل عبارتند از:

 • غذاهای سالم و کم سدیم که آماده کردن آن‌ ها راحت است.
 • مُسَکِن‌های بدون نسخه
 • داروهای تجویزی
 • بالش‌ هایی برای بالا نگاه داشتن سر
 • لباس‌ های دکمه ‌دار و راحتی

نحوه عمل لیفت شقیقه:

این لیفت بیشتر برای افتادگی ابرو، چروک پیشانی و شقیقه مورد استفاده قرار می گیرد. لیفت شقیقه هم به تنهایی و هم با لیفت پیشانی قابل انجام است و در صورتی که این دو باهم انجام شوند، تاثیر بسزایی روی جوانسازی صورت شما دارد.

در این عمل، پزشک با احتیاط و دقت فراوان، لایه های زیر پوست پیشانی و شقیقه فرد را لیفت می کند تا این خطوط از بین بروند و ظاهری جذاب ایجاد شود.

 قبل از جلسه حتما هدف و دلایل خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید تا علاوه بر دریافت پاسخ پرسش های خود، دید بازی به پزشک برای لیفت صورت خود بدهید.

 

 

 

نحوه عمل لیفت شقیقه

 

 

 

 

مراقبت های بعد از لیفت شقیقه:

بعد از این که لیفتینگ شقیقه را انجام دادید اقدامات زیر را انجام دهید تا روند درمان سرعت پیدا کند:

 • از کمپرس سرد به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از لیفت انجام دهید تا درد آن از بین رفته و کبودی آن نیز کاهش پبدا کند.
 • سعی کنید ۴۸ ساعت بعد از عمل به حمام بروید تا به درون زخم ها آبی نفوذ نکند و در حمام نیز سعی کنید تا اب با فشار با زخم برخورد نکند.
 • از قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید به مدت ۶ ماه خودداری فرمایید و اگر این امر برایتان سخت بود از ضد افتاب استفاده کنید.
 • زخم را هر روز بررسی و پاکسازی نمایید تا عفونتی به وجود نیاید.
 • در ۴ الی ۶ هفته بعد از لیفت شقیقه از رفتن به استخر و وان خودداری کنید.
 • اگر نیاز به رنگ کردن مو داشتید ۴ هته بعد از عمل مجاز به رنگ کردن می باشید.
 • استفاده از مواد آرایشی برای پوشاندن زخم ۳ روز بعد از عمل موردی ندارد فقط باید توجه کنید که این موارد مستقیما روی برش ها قرار نگیرد.

 

عوارض عمده لیفت شقیقه:

 • امکان درد، تورم، سوزش و امکان قرمزی خفیف وجود دارد که پس از چند روز از بین می روند.
 • اگر بیمار بی هوش شود، احتمال سردرد، سرگیجه و حالت تهوع گذرا بعد از بهوش آمدن وجود دارد.
 • امکان بی حس شدن موقت پیشانی به علت کار با سیستم عصبی صورت. این عارضه نیز کاملا گذراست و پس از چند روز به طور کامل رفع می گردد.
 • مانند هر عملی، لیفت شقیقه نیز دارای ریسک عفونت البته با درصد بسیار کم است.
 • استفاده از داروهای ضد انعقاد خون، به علت جلوگیری از قطع خونریزی پس از عمل کاملا ممنوع است.

 

 

 

جراحی زیبایی لیفت شقیقه

 

 

 

 

ماندگاری و نتایج عمل لیفت شقیقه:

در حقیقت نتایج لیفت شقیقه به نوع پوست و سن افراد می تواند بستگی داشته باشدبنابراین افراد برای دست یابی به نتایج مورد انتظار باید سعی کنند که به یک متخصص مجرب و حاذق مراجعه داشته باشند.

افراد باید دقت داشته باشند که ایجاد زخم در این عمل زیبایی در برخی از نقاط اجتناب ناپذیر می باشد ولی باید بگوییم که جراح تمام تلاش خود را می کند تا اثر اسکار را نامحسوس کند.

هنگامی که ورم کاهش پیدا کرد و صورت بهبود یافت فرد در این صورت می تواند نتایج کامل و بلند مدت لیفت شقیقه را مشاهده کند.

امکان دارد تعدادی از افراد بعد از جراحی لیفت شقیقه کمی دچار ناامیدی و افسردگی شوند زیرا ثابت شدن نتایج مثبت عمل نیاز به چند هفته زمان دارد .

عواملی مانند کبودی ،پف کردن صورت و دیگر عوارض منفی موقتی ، سبب می شوند که افراد در ابتدا نتوانند نتایج عمل را مشاهده نمایند ،بنابراین این مسئله سبب می شود که دوره ی نقاهت برای فرد دشوار شود.

باید بگوییم که اسکار یا جای زخم ها به تدریج با گذشت زمان از بین خواهند رفت.در عمل جراحی زیبایی لیفت شقیقه اغلب بیماران می توانند پس از سه هفته نتایج مثبت و پایدار حاصل از این عمل زیبایی را شاهد باشند.

و دارای چهره ای جوان و جذاب شوند و همچنین این مسئله می تواند موجب شود که اعتماد به نفس فرد نیز تا اندازه ای زیادی افزایش پیدا کند.

 

 

آیا لیفت شقیقه محدودیت سنی دارد؟

پاسخ این سوال منفی می باشد چرا که این جراحی لیفت شقیقه هیچ گونه محدودیتی ندارد.

 

 

لیفت شقیقه نیاز به روش دمانی دیگری هم دارد؟

در واقع تکنیک کشیدن گیجگاه برای افرادی بکار برده می شود که سن آن ها بالا رفته است.معمولا کسانی که دارای خطوط پنجه کلاعی هستند به مشکل افتادگی پلک نیز دچار شده اند لذا پیشنهاد می شود این افراد در کنار لیفت شقیقه از شیوه بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی پلک نیز استفاده کنند.

 

هزینه لیفت شقیقه چقدر است؟

بسیاری از افرادی که کاندید جراحی بالا کشیدن شقیقه هستند به طور هم زمان متقاضی بلفاروپلاستی و یا سایر درمان های زیبایی نیز می باشند و در نتیجه قیمت لیفت شقیقه در افراد مختلف بر حسب نوع درمان متفاوت می باشد و در جلسه مشاوره هزینه نهایی مشخص می شود.

 

 

چشم گربه ای:

عملی که برای باز سازی گوشه داخلی چشم انجام شود را جراحی چشم گربه ای یا جراحی کانتو پلاستی (canthoplasty)  گویند.

 

چشم گربه ای طبیعی:

هدف از این جراحی زیبایی برای درشت کردن چشم با پلک هایی کشیده و ظاهری جوان و جذاب تر است.

برای عمل زیبایی چشم گربه ای شما باید سلامت عمومی داشته باشید همچنین طبیعتا پلک های شما باید پوستی چروک و افتاده یا پف کرده باشد تا با جراحی چشم گربه ای مشکل شما بر طرف شود.

افرادی هم وجود دارند که چشم گربه ای طبیعی هستند و نیازی به جراحی ندارند.

 

 

انواع جراحی چشم گربه ای:

برای درشت کردن چشم ها 4 نوع عمل جراحی وجود دارد که شامل:کانتوپلاستی یا شکاف دادن گوشه داخلی چشم ، پهن کردن پلک پایین ، اپیکانتو پلاستی عمل گوشه خارجی پلک ،پتوز یا عمل افتادگی .

رایج ترین جراحی زیبایی چشم برای کشیدن چشم و پلک ، جراحی کشیدن قسمت خارجی چشم است در این جراحی کشیدن قسمت خارجی چشم باعث می شود که چشمان شما کمتر حالت خمار و پلک های بالا کمتر افتاده باشد که به این کار اصطلاحا می گویند جراحی چشم گربه ای .

کشیده کردن گوشه خارجی چشم برای چشم باعث فرم دادن بهتر به گوشه خارجی چشم می شود .

امروزه این عمل برای زیبایی چشم و برای حالتی صاف تر در پوست اطراف چشم انجام می شود .

این عمل در بین زنان و مردان کره ای که پلک بالایی ان ها معمولا افتادگی دارد محبوبیت زیادی دارد .

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیپیج ایران بلفارو

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :