0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

لابیاپلاستی

دسته بندی ها : جراحی زنان 16 شهریور 1399 ادمین سایت 550 بازدید
جراحی زیبایی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی که به نام عمل زیبایی واژن یا جراحی ترمیمی واژینال نیز شناخته می شود، روشی است که برای کوچک کردن یا تغییر شکل لب های واژینا یا همان لابیا انجام می گیرد.

لابیا مینور درواقع لب های داخلی و لابیا ماژور لبه های خارجی ناحیه تناسلی خانم ها است. لابیا قسمت کلیتوریس و دهانه واژن را می پوشاند.

وقتی که لابیا بزرگ و یا نامتقارن شوند، ممکن است زنان در حین رابطه جنسی دچار درد شوند و یا به طور کلی احساس ناخوشایندی داشته باشند.

برخی از متخصصین زنان و زایمان می توانند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند. این جراحی معمولا بر روی لابیا مینور انجام می شود ولی انجام جراحی بر روی لابیا ماژور و بافت های اطراف کلیتوریس نیز امکان پذیر است.

در طول جلسه مشاوره با متخصصین، شما باید درمورد نگرانی ها و اهداف خود از جراحی صحبت کنید تا جراحی متناسب با خواسته شما پیش رود.

 

 

 

 

عمل لاباپلاستی

 

 

 

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی عملی است که برای کاهش و یا تغییر شکل مجدد لابیا مینورا، یا لب های داخلی واژن انجام پذیر است.

این یک گزینه برای زنانی است که دارای لب های بزرگ یا ناهموار هستند. خانم هایی که بزرگی لب های واژن دارند، ممکن است از پوشیدن لباس های تنگ و یا از نظر فعال بودن جسمی، احساس ناراحتی کنند.

گاهی اوقات، لابیا مینورا در نتیجه زایمان، بزرگ می شود. برخی از خانم ها ممکن است صرفاً برای نگرانی های زیبایی شناختی، این روش را انتخاب کنند.

دلیل آن هر چه باشد، این روش، یک عمل جراحی محدود کاملاً بی خطر و مؤثر است.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی:

سن لابیاپلاستی بین 20 تا 55 سالگی است. لابیاپلاستی در سنین بالای 55 سال به دلیل کند شدن سرعت ترمیم زخم ها توصیه نمی شود.

همچنین دختران زیر 20 سال به خاطر کامل نشدن بلوغشان و ادامه رشد لابیاها بهتر است لابیاپلاستی را بعد از 20 سالگی انجام دهند تا نتیجه عمل آن ها تغییری نکند.

علت انجام جراحی چیست؟

یکی از مهم ترین علل جراحی لابیاپلاستی بزرگ شدن لابیا مینور است. افزایش حجم لابیا مینور مشکلاتی در پی دارد، از جمله:

 • مقاربت دردناک
 • عفونت های مزمن مجاری ادرار
 • سوزش
 • مشکلات بهداشتی
 • بروز مشکل در زمان ورزش کردن

 

لابیاپلاستی با کوچک کردن و عمل لابیا مینور برای رفع این مشکلات بسیار موثر است.

علت دیگر انجام این نوع جراحی زیباسازی و بهبود ظاهر ناحیه واژن است. البته در نظر داشته باشید که جراحی زمانی انجام می شود که بزرگی لابیاها به اندازه ای است که روش های غیر جراحی موثر نخواهند بود.

روش های جراحی لابیاپلاستی:

ترمیم لابیاپلاستی به چند طریق امکان پذیر است، به طور معمول لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر قابل انجام است.

معمولا لابیاپلاستی به دو روش بیهوشی و بی حسی موضعی صورت می گیرد، لازم است بدانید که انتخاب نوع روش جراحی بسته به شرایط بیمار و صلاحدید پزشک تعیین می شود و نتایج زیبایی در هر دو روش جراحی و لیزر موفقیت آمیز بوده است.

 

 

جراح لابیاپلاستی

 

 

 

لابیاپلاستی با لیزر:

لابیاپلاستی با لیزر با توجه به میزان تغییراتی که فرد نیاز دارد مدت زمان انجام آن از سی تا شصت دقیقه متغیر می باشد. قبل از لابیاپلاستی با لیزر نیازی به انجام مشاوره های پزشکی نیست.

انجام لیزر زیبایی زنان تنها از طریق بی حسی موضعی با استفاده از پماد و تزریق وریدی صورت می گیرد، بدین طریق که در ابتدا از پماد بی حسی جهت بی حسی ناحیه تناسلی استفاده می شود و پس از آن که بی حسی در ناحیه پوست تناسلی به وجود آمد سپس پزشک از طریق تزریق ناحیه تناسلی را مجدد بی حس نموده تا در زمان انجام لیزر فرد هیچ گونه دردی را احساس نکند.

لابیاپلاستی با لیزر یک روش زیبایی زنان کاملا مناسب است اما انتخاب بیمار می بایست با تشخیص و صلاحدید متخصص زنان و زایمان انجام شود.

به طور معمول لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه ندارد، ولی اگر در مواقعی نیاز به بخیه وجود داشته باشد، چند بخیه کوچک بر روی لبه های ناحیه تناسلی زده می شود که قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است، بخیه ها در هر دو روش جراحی لابیاپلاستی پس از یک هفته جذب می شود و بعد از این مدت بخیه ها می افتد و به هیچ عنوان مشکل و ناراحتی برای بیمار به وجود نخواهد آورد.

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد؟

یک نکته قابل توجه این است که این روش زیبایی به افرادی که بسیار مضطرب هستند توصیه نمی شود، زیرا احتمال دارد که فرد در حین لیزر کمی آزرده خاطر شود.

قبل از لیزر زیبایی از پمادها و تزریقات بی حسی استفاده می شود به همین منظور فرد در زمان لیزر زیبایی به هیچ عنوان دردی را احساس نخواهد کرد و در نهایت پس از اتمام جهت پیشگیری از بروز هر گونه احساس درد و ناراحتی از مسکن های خوراکی و شیاف برای فرد تجویز می گردد.

تفاوت جراحی لابیاپلاستی و لیزر:

 • تفاوت جراحی لابیاپلاستی در اتاق عمل با لیزر چنین است که مدت زمان دوره نقاهت و بهبودی فرد با لیزر به نسبت جراحی کوتاه تر خواهد بود.
 • اکثریت افرادی که تصمیم به جراحی لابیاپلاستی در اتاق عمل دارند بدین دلیل است که قصد انجام چند جراحی زیبایی به صورت همزمان خواهند داشت.
 • مدت زمان بهبودی و مراقبت های پس از جراحی متفاوت خواهد بود.

 

 

 

لابیاپلاستی با لیزر

 

 

 

روش های انجام عمل لابیاپلاستی:

تکنیک تریم :

در این روش لب های مینور کلامپ می شود و برش داده می شود و در نهایت با نخ قابل جذب بخیه زده می شود، این جراحی به طور متوسط ۳۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد.

 

وج تکنیک :

در این روش با استفاده از برش V لابیا مینور برش داده می شود و سپس لبه ها با نخ قابل جذب به هم نزدیک و بخیه می شود.

استفاده از لیزر واژینال :

در این روش با استفاده از لیزر بافت لابیا برش داده میشود و همزمان انعقاد خون انجام میشود. در نتیجه خونریزی در این روش بسیار کمتر است و نیاز به بخیه زدن ندارد.

جراحی چه زمانی ضرورت پیدا می کند؟

انجام جراحی لابیاپلاستی زمانی از نظر پزشکان ضرورت پیدا می کند که لابیا مینور بر روی زندگی فرد تاثیر گذاشته باشد که در این شرایط ظاهر لابیا دیگر مد نظر نیست.

اگر لابیا مینور در زمان رابطه جنسی وارد واژن شود، منجر به بروز درد در خانم می شود که شدت این درد بستگی به میزان بلندی لابیا مینور دارد.

همچنین بزرگ بودن لابیا مینور در زمان پوشیدن لباس زیر یا مایو باعث تحریک یا بروز ناراحتی در فرد می شود. گاهی حتی پیاده روی و انجام فعالیت های روزمره برای فرد با ناراحتی و درد همراه است.

اگر لابیا مینور به این صورت مشکل و ناراحتی برای خانم ها ایجاد نکند، متخصصین زنان و زایمان جراحی را توصیه نمی کنند، مگر این که یک زائده غیرطبیعی بر روی این بخش وجود داشته باشد، مانند ملانوما (سرطان پوست).

 

 

 

قیمت لابیاپلاستی

 

 

 

 

آیا بیمه ها هزینه های لابیاپلاستی را پوشش می دهند؟

از آن جایی که لابیاپلاستی جزو عمل های زیبایی محسوب می شود، مشمول بیمه و بیمه های تکمیلی نمی شود. متاسفانه بیمه ها به این مورد که عمل لابیاپلاستی به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده اند کاری ندارند و در هر صورت این عمل و دیگر عمل های زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نمی دهند.

محل انجام عمل (بیمارستان – درمانگاه – مطب):

یکی از فاکتورهای مهم در هزینه لابیاپلاستی، جایی است که در آن جراحی انجام می‌ شود.

در صورتی که عمل در درمانگاه یا بیمارستان انجام شود، هزینه این مراکز هم به آن ها اضافه می‌ شود. از آن جایی که عمل لابیاپلاستی جزء جراحی‌ های سبک محسوب می ‌شود و به صورت سرپایی و بدون استفاده از بیهوشی انجام می ‌شود، انتخاب محل عمل یک انتخاب شخصی است.

مدت زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما می ‌توانید پس از عمل (بعد از یک استراحت نیم ساعته) به راحتی به خانه خود برگردید.

 

 

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی:

برای کاهش درد تا سه روز بعد از جراحی می توانید از قرص های مسکن تجویزی استفاده کنید.

بعد از جراحی به مراقبت های زیر حتما توجه کنید:

 • تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد و تورم در روز اول پس از عمل
 • خودداری از پوشیدن لباس های تنگ
 • دوش نگرفتن تا 48 ساعت پس از جراحی
 • خودداری از مالش ناحیه جراحی
 • حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع است.
 • خودداری از تمرینات ورزشی که به واژن فشار می آورند تا خوب شدن کامل
 • برای جلوگیری از باز شدن زخم برای شروع فعالیت جنسی 6 تا 8 هفته صبر کنید.

 

 

 

مراقبت های لابیاپلاستی

 

 

 

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

فاکتورهای متعددی مثل سن، وضعیت بیمار و … بر هزینه عمل لابیاپلاستی تاثیر گذارند و نرخ ثابتی ندارند.

هزینه های متفاوتی به فرد پیشنهاد می شود و به طور قطع نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود، چون هر پزشک ممکن است دستمزد خود را بگیرد، هزینه براساس تکنیک، بیمارستان یا مطب، نخ های بخیه و وسایل مورد نیاز تعیین می گردد، لذا تمامی این عوامل می تواند بر روی هزینه جراحی اثر بگذارد.

مهم این است که فردی این کار را انجام دهد که با آناتومی بدن زنان آشنا بوده و تخصص و مهارت لازم را داشته باشد و نبایست به خاطر پرداخت هزینه های پایین پیش هر فردی این جراحی را انجام دهید زیرا این امر موجب می شود تا با مشکلات جدی و متعددی مواجه شوید.

 

برقراری رابطه جنسی:

بیمار می بایست پس از عمل از انجام برخی فعالیت ها اجتناب ورزد، به هیچ عنوان تماس جنسی نداشته باشد و از برقراری رابطه جنسی به مدت شش هفته بپرهیزد، زیرا این ناحیه ظریف است و ممکن است موجب باز شدن بخیه ها و خونریزی شود.

آیا عمل لابیا در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

انجام جراحی لابیاپلاستی در دوران شیردهی منعی ندارد، البته رعایت توصیه های مراقبتی امری ضروری است.

ولی نکته ای جالب اینکه در طول دوران بارداری و شش ماه پس از زایمان به دلیل وجود تورم ناشی از بارداری این جراحی انجام نمی شود.

لازم است بدانید، پس از زایمان به تمامی بانوان توصیه می شود تا هیچ جراحی را بر روی ناحیه تناسلی انجام ندهند تا تغییرات هورمونی که در دوران بارداری بوده به تدریج رفع شود و تورم و احتقان دوران بارداری از بین رود و ناحیه تناسلی به شکل قبل بازگردد، تا جراحی که انجام می شود در بهترین حالت صورت گیرد و به بهترین نتیجه دست یابیم.

 

 

 

هزینه لابیاپلاستی

 

 

 

آیا لابیاپلاستی پس از جراحی بازگشت پذیر است؟

در طول جراحی لابیاپلاستی بخشی از بافت ناحیه تناسلی برداشته خواهد شد. به همین خاطر زمانی که بافت برداشته می شود امکان بازگشت نخواهد بود.

گاهی ممکن است فرد پس از جراحی باردار شود و با تغییرات هورمونی مواجهه شده باشد که این امر ممکن است تا حدی بسیار کوچک موجب تغییراتی در ناحیه تناسلی شود اما امکان بازگشت بافت وجود نخواهد داشت.

معایب و عوارض جراحی لابیاپلاستی:

لابیاپلاستی یک روش زیبایی بدون عارضه است، اما همانند هر جراحی زیبایی دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد.

انجام لابیاپلاستی با هر کدام از روش ها، نیازمند مراقبت ها و رعایت توصیه های پزشکی می باشد. به منظور پیشگیری از بروز عوارض همچون عفونت های پس از جراحی می بایست به توصیه های متخصص زنان و زایمان خود گوش فرادهید.

 

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی:

دوره نقاهت عمل لابیاپلاستی با توجه به روش انجام آن متفاوت می باشد. لازم است بدانید، شکل اصلی لابیاها در مورد جراحی پس از یک ماه و نیم مشخص می شود ولی در مورد لیزر تورم بافت موجب می شود تا مدت زمان بیشتری طول بکشد تا شکل اصلی مشخص شود اما به طور معمول ظاهر ناحیه تناسلی پس از دو تا سه ماه مشخص می شود.

 

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیلیپولیز کامرانیه

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :