0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

عوارض عمل بینی

دسته بندی ها : انواع جراحی بینی 23 مهر 1399 ادمین سایت 798 بازدید
خطران عمل بینی

عوارض عمل بینی

عوارض عمل بینی: بینی در مرکز صورت قرار دارد و تنها عضو برجسته آن است ، در نتیجه با داشتن کوچک ترین ایراد ، سایر اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد.

به همین خاطر امروزه جراحی بینی با هدف اصلاح ایرادات ظاهری و عملکردی بینی انجام می شود و به ایجاد تناسب و تعادل در صورت کمک می کند. در نتیجه زیبایی چهره افزایش می یابد.

در جراحی زیبایی بینی کلیه ایرادات ظاهری بینی همچون کجی ، عدم تقارن ، بزرگی بیش از حد ، قوز و غیره برطرف می شود و در جراحی درمانی بینی ایرادات مربوط به تنفس و عملکرد بینی نظیر پولیپ ، انحراف و غیره اصلاح خواهد شد.

لازم به ذکر است جراحی درمانی بینی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و افرادی که از بیمه تکمیلی برخوردار هستند می توانند هزینه آن را دریافت کنند.

جراحی زیبایی و درمانی بینی را می توان به صورت هم زمان و در یک جلسه انجام داد.

 

 

اهداف جراحی زیبایی بینی:

یکی از مواردی که عموما ذهن متقاضیان جراحی بینی را درگیر می کند این است که با انجام جراحی زیبایی بینی چه ایراداتی را می توان برطرف نمود ؟

 

به طور کلی جراحی زیبایی بینی ، منجر به رفع ایرادات زیر می شود :

 • پهنای نوک بینی
 • قوز روی پل بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • بزرگی سوراخ های بینی
 • غیرقرینگی حفره های بینی
 • عدم تقارن ظاهری بینی یا اصطلاحا کجی بینی

 

باید خاطر نشان نمود که طی عمل جراحی زیبایی بینی ، می توان مشکلات مربوط به ساختار داخلی بینی و اختلالات تنفسی را نیز مرتفع نمود.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی:

جراحی زیبایی بینی ؛ با رفع نقائص ظاهری بینی و همچنین بهبود تناسب بینی با سایر عناصر صورت ، سبب بهبود فرم بینی و متعاقباً بهبود حالت چهره و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس می گردد.

از این رو عمدتا افرادی که خواهان انجام جراحی زیبایی بینی هستند ، به دنبال نارضایتی از وضعیت ظاهر بینی خود مترصد انجام این عمل جراحی می گردند.

کاندیدای مناسب جراحی بینی ، در وهله اول باید از سلامت کافی برخوردار بوده و از ریسک ها و خطرات این عمل جراحی آگاه باشد.

متقاضیان جراحی بینی باید در خصوص نتایج این عمل جراحی ، انتظاراتی منطقی و معقولانه داشته باشند.

 

 

انتخاب جراح بینی:

یکی از مهم ترین مواردی که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است ، انتخاب جراحی متبحر و با تجربه است. در حقیقت هرچه مهارت جراح بینی بیشتر باشد ، نتیجه عمل نیز بهتر و ایده آل تر خواهد شد.

افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که رینوپلاستی از عمل های ضروری نیست که انجام آن فوریت داشته باشد بنابراین برای انتخاب جراح خود وقت کافی داشته و نباید عجله کنند.

 

انواع بینی:

علاوه بر جراح ، نوع بینی عامل مهم دیگریست که در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار می باشد. در واقع میزان ضخامت پوست بینی تعیین کننده نوع بینی است و بینی ها را به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می کند.

بینی استخوانی پوست نازکی داشته و استخوان آن مستحکم است. این دو ویژگی باعث شده که بینی استخوانی بهترین نوع بینی برای جراحی باشد و افرادی که از این مدل بینی برخوردار هستند ، نتایجی ایده آل و زیبا از عمل کسب کنند.

در مقابل بینی های گوشتی پوست ضخیم تری دارند و غضروف آن ها ضعیف تر است. این موضوع باعث شده تا در جراحی بینی گوشتی محدودیت هایی ایجاد شود.

به عنوان مثال بینی های گوشتی تنها برای انجام جراحی بینی طبیعی مناسب هستند و به صورت فانتزی یا نیمه فانتزی جراحی نمی شوند.

 

 

انواع روش های جراحی بینی:

به طور کلی جراحی بینی از دو طریق انجام می شود :

 • جراحی بینی به روش باز
 • جراحی بینی به روش بسته

عاملی که منجر به تفاوت این دو روش شده محلی است که برش در آن ایجاد می شود. در جراحي بينی باز برش در کلوملا که همان تیغه میان دو سوراخ بینی است ایجاد می شود و می توان پوست را از استخوان جدا کرد.

اما در جراحي بيني به روش بسته هیچ برشی در ظاهر بینی ایجاد نمی شود و کلیه برش ها از داخل بینی زده می شوند.

عوارض و مشکلات احتمالی پس از عمل بینی:

جراحی بینی همچون سایر عمل های جراحی شامل برخی خطرات و عوارض جانبی است.

گرچه عوارض جانبی جراحی بینی ممکن است اصلا به وجود نیایند و یا زود بهبود یابند، لازم است متقاضیان این عمل اطلاعات لازم در مورد مراقبت ها، مشکلات و نحوه رفع آن ها را کسب نمایند. هنگام مشاوره قبل از عمل، پزشک مربوطه فرایند جراحی بینی و عوارض و مشکلات عمل بینی را برای شما شرح می دهد.

 

 

مشکلات عمل بینی

 

 

 

 

توصیه های مهم برای بهبود نتایج جراحی بینی:

در نظر داشته باشید همواره با رعایت موارد زیر می توانید خطرات احتمالی عمل جراحی بینی را به حداقل برسانید.

 • عدم استعمال دخانیات
 • رژیم غذایی مناسب
 • عدم مصرف برخی داروها
 • انتخاب جراح و متخصص کارآزموده

 

 

عوارض عمل بینی:

برخی عوارض جراحی زیبایی بینی عمومی بوده و تقریبا در همه ی متقاضیان جراحی بینی رخ می دهد ،عبارت اند از:

ترشحات خونی:

خونریزی از جمله عوارض رایج جراحی بینی می باشد و تا ۲ روز بعد از جراحی امری عادی است. علت این امر می تواند آسیب دیدن رگ های ظریف بینی حین جراحی باشد.

مصرف برخی داروهای خاص مانند آسپرین و ایبوپروفن ممکن است منجر به خونریزی بینی شود. بنابراین در صورت مصرف هرگونه دارو، پزشک خود را مطلع سازید. به منظور کاهش و رفع خونریزی می توانید بینی خود را با سرم شست و شو و گوش پاک کن آغشته به الکل پاک کنید و آتل را تا یک هفته روی بینی نگه دارید.

 

 

درد:

با توجه به تغییراتی که حین عمل بر روی بینی شما اعمال می شود، ممکن است بعد از جراحی بینی درد خفیفی را تجربه کنید. این امر کاملا طبیعی بوده و می توانید با مصرف برخی داروهای مسکن آن را برطرف کنید.

کبودی:

از دیگر عوارض رایج عمل بینی کبودی می باشد که اطراف چشم ها را دربرمی گیرد و پس از حدود یک هفته بهبود می یابد.

میزان کبودی پس از عمل بینی کاملا به نوع جراحی بستگی دارد. گرچه کبودی پس از عمل امری رایج است، ولی باید توجه داشت که به مرور برطرف شود.

برای رفع کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید، از خم کردن سر تا یک هفته پرهیز کنید و هنگام استراحت از دو بالش استفاده کنید.

ورم:

تورم بینی جزیی معمول در جریان بهبودی بینی می باشد که پس از یک هفته بعد از عمل جراحی زیبایی بینی مشاهده خواهید کرد.

علت ورم بینی پس از جراحی، دستکاری پوست، استخوان یا غضروف است. استفاده از چسب در ناحیه نوک بینی و پل بینی، کمپرس آب سرد، رعایت رژیم غذایی، بالا نگه داشتن سر و کاهش فعالیت می تواند تا حد زیادی در کاهش ورم بینی تاثیرگذار باشد.

گرفتگی بینی و مشکلات تنفسی:

رینوپلاستی همانگونه که ظاهر بینی را تغییر می دهد، ممکن است باعث تغییر در نحوه تنفس شود. هنگام عمل این امکان وجود دارد که جراح با کوچک تر یا تنگ تر کردن بینی، باعث مسدود شدن مسیر تنفس شود.

در صورت بروز هرگونه مشکل تنفسی ابتدا بینی خود را با سرم شستشو دهید و اگر مشکلتان برطرف نشد، موضوع با پزشک خود در میان بگذارید.

ریسک های عمل بینی

 

 

 

ریسک های عمل بینی:

برخی عوارض عمل بینی ممکن است در بعضی افراد با زمینه بیماری خاص و به ندرت رخ دهد.

واکنش نسبت به ماده بیهوشی: در مواردی ممکن است متقاضی عمل جراحی بینی نسبت به ماده بیهوشی واکنش منفی همچون افزایش فشار و ضربان قلب، حالت تهوع و واکنش آلرژیک نشان دهد. به منظور کاهش این ریسک، بیمار باید قبل از عمل بینی آزمایشات لازم را انجام داده و پزشک سوالات مربوطه را از بیمار بپرسد.

عفونت:

احتمال بروز عفونت پس از جراحی بینی بسیار کم است ولی علائمی همچون تب، ترشحات چرکی، ورم و درد غیرطبیعی می تواند از نشانه های ابتلا به عفونت باشد.

به منظور کاهش احتمال بروز عفونت باید به دستورات پزشک خود عمل کنید و در صورت مشاهده علائم نامبرده به پزشک خود اطلاع دهید.

 

 

مشکلات ظاهری پس از عمل بینی:

علاوه بر موارد نام برده عوارض دیگری وجود دارد که دلیل بروز آن ها مربوط به انتخاب پزشک نامناسب، استفاده از مواد پیوندی نامطلوب، پانسمان نامناسب و… می باشد.

پزشک در جلسه مشاوره کلیه عوارض و خطرات مذکور را برای بیمار شرح می دهد و او را آگاه می سازد. این عوارض شامل موارد زیر می باشد:

 • نامتقارن بودن بینی
 • سوزش بخیه ها
 • تورم و درد طولانی مدت
 • انحراف بینی
 • لخته خون
 • کاهش حس بویایی
 • باقی ماندن جای زخم روی بینی

عوارض عمل بینی را به حداقل برسانید:

استرس، نگرانی و هیجان در مورد نتیجه جراحی بینی امری طبیعی است؛ بنابرین نباید از در میان گذاشتن آن ها با پزشک خودداری کنید.

در نتیجه به منظور کاهش و رفع هر یک از عوارض احتمالی پس از عمل بینی باید همه اطلاعات لازم را در اختیار پزشک خود قرار دهید و تمام خواسته هایتان را با او در میان بگذارید.

 

 

 

قیمت جراحی بینی:

با انجام جراحی زیبایی بینی ، علاوه بر اصلاح عملکرد بینی، مشکلات ظاهری بینی نیز اصلاح می گردد.

زمانی که فرد برای عمل جراحی بینی اقدام می کند، بیمار باید برای پرداخت هزینه های آن آمادگی لازم را داشته باشد.

قیمت جراحی بینی در بخش ها و زمان های مختلف،متفاوت است.

تمام هزینه جراحی بینی که با هدف بالا رفتن زیبایی و بهبود ظاهر افراد انجام می شوند، تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت.

بیمه خدمات درمانی، تنها بخشی ازهزینه عمل دماغ را تقبل می کند. بقیه هزینه ها باید توسط فرد پرداخت شود.

 

 

قیمت عمل بینی

 

 

 

 

به چند مورد در ذیل اشاره خواهیم کرد که شامل بخشی از هزینه جراحی بینی قبل از عمل می باشند:

 • گرفتن عکس آتلیه ای
 • انجام آزمایشاتی از جمله آزمایش خون
 • انجام سی تی اسکن

 

 

علاوه بر هزینه جراحی قبل از عمل ، هزینه های دیگری نیز وجود دارند که باید بعد از عمل پرداخت شود. بایست سه دوره ویزیت در زمان های متفاوت انجام شود:

 • ویزیت ماه اول به صورت هر هفته انجام می گیرد.
 • ویزیت سال اول هر سه ماه یکبار اتفاق می افتد.
 • ویزیت سال دوم به صورت هر ۶ ماه یکبار انجام می شود.

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیپیج آقای بینی

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :