0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

عمل بینی فانتزی

دسته بندی ها : انواع جراحی بینی 21 مهر 1399 ادمین سایت 718 بازدید

عمل بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی نوعی جراحی زیبایی بینی است. لازم به ذکر است که با توجه به سلیقه ها و معیارهای زیبایی افراد ، مدل بینی متفاوت خواهد بود ولی در بین خانم ها مدل بینی فانتزی یا مدل بینی عروسکی طرفداران زیادی دارد.

با توجه به ساختار صورت و علاقه شخصی فرد ، بینی می تواند به گونه ای جراحی شود که مشخص باشد بینی جراحی شده است ( بینی فانتزی ) ؛ یا این که بینی ممکن است به گونه ای جراحی شود که در نگاه اول به راحتی نتوان تشخیص داد که تحت عمل جراحی قرار گرفته است ( بینی طبیعی ).

 

 

از مشخصات ظاهری بینی های فانتزی یا عروسکی می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

 • داشتن قوس مشخص بر روی بینی
 • نوک سربالا
 • سایزی کوچک

 

 

بهترین عمل بینی فانتزی:

عمل بینی عروسکی به دلیل این که جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید در ابتدا باید برای انجام آن خوب فکر کنید، پس از این که تصمیم نهایی را گرفتید برای انتخاب جراح بینی خوب تحقیق کنید.

سعی کنید از دوستان و آشنایانی که به تازگی عمل دماغ  انجام داده اند درباره جراح بینی شان اطلاعاتی به دست آورید.

در صفحات گوگل نیز می تواند با مراجعه به قسمت درباره دکتر جراحان بینی اطلاعاتی درباره میزان تحصیلات و سابقه آن ها به دست آورید.

توجه داشته باشید که حتما نمونه کار های جراح بینی مورد نظر را مشاهده کنید و سپس برای تجربه جراحی بینی فانتزی با وی اقدام کنید.

 

جراحی بینی فانتزی

 

هدف از جراحی زیبایی بینی:

زیبایی ظاهری در عمل بینی اقداماتی که صورت می گیرد به دو منظور است. اول اینکه تمامی مشکلات مربوط به بینی مانند رفع برآمدگی بینی ، از بین بردن نوک بینی های افتاده و سوراخ های بینی و غیره برطرف شود و بعد از آن جراح بینی به اقداماتی ظریف جهت هر چه زیباتر شدن بینی می پردازد.

افرادی که متقاضی جراحی بینی فانتزی هستند باید بدانند زیبایی بینی به کوچک بودن بینی نیست بلکه عوامل زیادی در زیبایی بینی نقش دارند که یکی از آن ها تناسب بینی با دیگر اجزای صورت است.

بینی های فانتزی دارای ظاهری کوچک و نوک سر بالا هستند و در صورتی که با چهره هماهنگی نداشته باشد نه تنها باعث زیبایی ، بلکه صورت فرد را نامتناسب کرده به صورتی که با اولین برخورد با هر شخصی ناسازگاری بینی با صورت وی به چشم می آید .

این اتفاق به خصوص در مردانی که دارای بینی های فانتزی هستند دیده شده است.

 

 

 

حفظ عملکرد تنفسی:

دیگر موردی که در جراحی زیبایی بینی به آن باید توجه داشته باشیم عملکرد تنفسی بیمار است. درست است که معمولا در جراحی بینی ، اقدام به کوچک کردن بینی می شود اما این کوچک شدن بینی دارای قوانین و محدودیت های خاص خودش است.

در حین کوچک شدن بینی ساختار بینی بایدتقویت بشود و نباید از استحکام ساختمان بینی کاسته شود اما احتمال این اتفاق با جراحی بینی فانتزی بسیار بالا می رود.به دلیل تغییرات زیاد به وجود آمده در بینی و کوچکی بیش از اندازه ، بینی با مشکلات تنفسی رو به رو می شود.

سوراخ ها و پره های بینی تغییر زیادی می کند و نوک بینی سربالا می شود و به دنبال آن مجاری تنفسی با مشکل رو به رو خواهند کرد.

روش های عمل بینی:

جراح بینی به منظور دسترسی به ساختمان بینی و اعمال تغییرات با توجه به نوع ایراد بینی یکی از دو تکنیک جراحي بیني به روش باز و جراحي بیني به روش بسته را انتخاب می کند.

جراحي بیني به روش باز :

در این تکنیک به منظور دستیابی به استخوان بینی برش ها روی ناحیه کلوملا ایجاد می شود. امروزه این روش را جراحان بینی بیشتر مورد استفاده قرار می دهند.

مزیت این تکنیک این است که تسلط جراح بینی روی ساختار بینی بیشتر است.

جراحي بیني به روش بسته :

تکنیکی است که پوست با استفاده از ابزار مخصوص از استخوان بینی جدا می شود، جراحی بیني بسته تکنیکی قدیمی است و فقط مناسب افرادی است که ایرادات مختصری و انتظار تغییر زیادی در ساختار بینی خود ندارند.

قابل ذکر است که مناسب افرادی که دارای بینی گوشتی هستند به دلیل دسترسی محدود جراح پلاستیک بینی به نوک بینی مناسب نمی باشد.

 

 

انواع بینی:

بینی را بر اساس نوع ساختار و میزان ضخامت پوست می توان به دو دسته تقسیم نمود.

جراحی بینی استخوانی :

مشخصه اصلی این نوع بینی وجود برآمدگی روی پل بینی می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازک ، استخوان و غضروف مقاومی هستند.

جراحی بینی گوشتی :

این نوع بینی دارای پوستی با ضخامت بالا و نوک بینی پهن ، استخوان و غضروف ضعیف می باشد.

مراحل عمل بینی:

انتخاب جراح بینی از انتخاب های مهم در زندگی است. اگر جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیزی نداشته باشید تا یک سال نمی توانید هیچ اقدامی در این زمینه انجام بدهید.

اگر برای بار اول و دوم جراحی بینی داشته اید ولی از نتایج آن در بار دوم بازهم ناراضی بودید برای بار سوم و چهارم بعید است که نتیجه ای داشته باشد.

فردی که بینی اش در زیبایی اش تاثیر منفی دارد یا مشکل عملکرد بینی دارد می تواند کاندید مناسبی برای عمل بینی باشد.

بزرگی بینی ، کجی بینی ، قوز بینی از این جمله مشکلات هستند.

 

 

 

مراحل عمل بینی فانتزی:

جلسه مشاوره:

قبل از جراحی بینی حتما با جراح بینی تان یک جلسه حضوری مشاوره داشته باشید. در این جلسه عکس های بینی مورد نظر را به ایشان نشان داده و از هدف تان در مورد جراحی بینی وغیره صحبت کنید.

معاینه نمودن داخل بینی:

همان طور که گفته شد یک مشاوره حضوری با جراح بینی تان داشته باشید ، مشکلات تنفسی با معاینه داخل بینی مشخص می شود.

مواردی که در اثر ضربه ، شکستگی ، سینوزیت و غیره بیماری را دچار پیچیدگی می کند، باید معاینه گردد. افرادی که قبلا رینوپلاستی داشته اند و برای جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه مراجعه می کنند، قبل از پذیرش حتما باید مورد معاینه قرار بگیرند .

آزمایش ها:

آزمایش خون ، گرفتن سی تی اسکن از نمای داخل بینی، رژیم غذایی، نخوردن چیزی از 12 شب  قبل عمل بینی ، طی کردن دوران نقاهت که معمولا هفت روز است و عدم فین کردن تا سه هفته یا در مواردی تا یک ماه از مراحل بعد جراحی بینی است.

 

 

اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی :

 • افراد با جراح معالج خود یک جلسه مشاوره خواهند داشت که باید در این جلسه به شرح خواسته ها و اهداف خود از این جراحی بپردازند.
 • به طور کلی افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی دارند ، باید انتظاراتی واقع بینانه از نتیجه این جراحی داشته باشند ؛ از این رو جراح بینی موظف است در صورتی که فرد نسبت به نتایج جراحی ، توقعاتی نامعقول داشته باشد وی را متقاعد نماید و چنانچه فرد بر خواسته های غیرمنطقی خود پافشاری ورزید ، از جراحی کردن او صرف نظر نماید.
 • از دیگر مواردی که در جلسه مشاوره ؛ جراح باید از آن آگاه گردد عبارتند از : حساسیت های دارویی ، مصرف داروهای خاص و ابتلا به بیماری های خاص که باید از سوی بیمار به پزشک اطلاع داده شود.
 • پزشک به منظور بررسی وضعیت سیستماتیک متقاضی جراحی بینی ، آزمایشات مخصوصی را درخواست می کند و بیمار ملزم به انجام آن تا قبل از موعد جراحی می باشد.
 • نیکوتین ، فرآیند اکسیژن رسانی خون را مختل خواهد کرد ؛ بنابراین مصرف سیگار ، قلیان و الکل از 2 هفته قبل از جراحی بینی ممنوع است.
 • از اقدامات ضروری دیگری که قبل از جراحی بینی باید بدان توجه داشت ؛ خالی بودن معده یا اصطلاحا ناشتا بودن در روز جراحی می باشد. لذا افراد باید از 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن خودداری نمایند.
 • نداشتن آرایش برای خانم ها و ریش و سبیل برای آقایان ، در روز عمل بینی الزامی است.
 • در آخر لازم به ذکر است که مراجعین محترم باید از نیم ساعت قبل از عمل ، در مرکز جراحی حضور یابند.

 

 

 

 

بهترین جراح بینی فانتزی

 

 

 

 

عمل بینی فانتزی:

عمل بینی عروسکی در تمامی افراد امکان پذیر نمی باشد هر گونه بینی را نمی توان به مقدار زیاد کوچک کرد.

در بینی های به اصطلاح گوشتی بیشتر حجم بینی را پوست ضخیم تشکیل داده و تیغه بینی از ساختار محکمی برخوردار نیست و در صورتی که غضروف های بزرگ بینی جهت کوچک شدن برداشته شوند ممکن است باعث افتادگی بینی و غیر طبیعی بودن بینی شود.

معمولا فاصله بینی و لب بین نود تا صد درجه است و در صورتی که این اندازه رعایت شود عمل بینی طبیعی خواهد بود اما می توان این زاویه را تا 110 درجه تغییر داد که جراحی بینی فانتزی خواهد شد در غیر این حالات بافت بینی تخریب شده و آسیب های جبران ناپذیری به فرد وارد می شود.

همچنین بهتر است بدانید افرادی که عمل بینی فانتزی داشته اند بسیار مشکل است که عمل ترمیم بینی داشته باشند زیرا بینی به قدری کوچک شده که جراح بینی کار مشکلی در پیش داشته و باید از تکنیک های مختلفی استفاده کند.

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

برخی از افرادی که برای انجام جراحی بینی به کلینیک ها یا مطب های جراحان بینی مراجعه می کنند از جراح بینی می خواهند که نتیجه جراحی بینی شان نیمه فانتزی باشد.

در اصل تعریفی برای جراحی نیمه فانتزی وجود ندارد و این اصطلاحی است که عموم از آن استفاده می کنند.

منظور هر شخص از داشتن بینی نیمه فانتزی با دیگری متفاوت است. برخی دوست دارند قوس بینی شان کمتر باشد و برخی دیگر علاقه دارند بینی شان کمتر باریک و سر بالا شود.

 

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی:

بدیهی است که افراد از انجام جراحی بینی انتظار بهترین نتایج را دارند به همین دلیل است که زمان و هزینه نسبتاً زیادی را برای آن صرف می نمایند.

برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که انتخاب بهترین جراح بینی در تهران یا شهری که در آن سکونت دارند متضمن یک نتیجه خوب برای آن ها خواهد بود، باید بگوییم با این که مهارت و تجربه جراح بینی تاثیر زیادی در نتیجه جراحی بینی دارد اما کافی نیست، برای دستیابی به بهترین نتایج باید نکاتی را بعد از این جراحی زیبایی رعایت کنید که در ادامه تعدادی از آن ها را برای تان آورده ایم.

 

 

هزینه عمل بینی فانتزی:

برای تخمین هزینه بایستی هزینه های قبل و بعد از عمل را در نظر بگیرید که با توجه به این شرایط هرینه عمل جراحی بینی بسته به نوع بینی و شرایط افراد، میزان تجربه، مهارت و سابقه کاری جراح بینی و هزینه های مربوط به انجام عمل بیهوشی، اتاق عمل،عکس برداری های لازم و انجام آزمایشات قبل از جراحی بینی متغیر می باشد.

عمل بینی گوشتی فانتزی:

پوست ضخیم بینی یا بینی گوشتی به طیف وسیعی از پوست های ضخیم گفته می شود ؛ که در ضخامت های مختلفی وجود دارند.

وقتی پوست بینی ضمن جراحی بلند می شود به خاطر خاصیت کونتراکشن و جمع شدن پوست ، بینی ها بعد از جراحی زیبایی کوچک تر از قبل می شوند ، حتی بینی های گوشتی.

بنابراین به جز بینی هایی که از لحاظ پوست رینوفیما محسوب می شوند ، سایر بینی ها با پوست ضخیم ، قابل اصلاح و زیبا سازی و کوچک شدن به کمک عمل زیبایی بینی می باشند.

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیپیج آقای بینی

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :