0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جراحی پلک

دسته بندی ها : انواع جراحی پلک 2 مهر 1399 ادمین سایت 1795 بازدید
جراحی پلک بالا

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بعد از جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی محسوب می شود .

 

 

عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی:

جراحی زیبایی پلک که  شامل جراحی پلک بالا، جراحی زیبایی پلک پایین و جراحی پلک افتاده می باشد و هر کدام شامل هزینه های متفاوتی می باشد.

در عمل جراحی پلک چشم بالا برش درست بر روی چین طبیعی پلک داده می شود، احتمال این که بعد از جراحی زیبایی پلک بلفاروپلاستی چشم اثری از برش بر روی پلک ها بماند کم است، در این نوع عمل بعد از برداشتن پوست در صورتی که کیسه های چربی زیر آن وجود داشته باشد و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می شود و یا جراحی پلک با لیزر انجام می شود.

در عمل جراحی پلک چشم پایین در صورتی که میزان پف پلک پایین و میزان بیرون زدگی چربی های آن زیاد باشد محل برش را دقیقا زیر خط مژه ها خواهد بود.

در این حالت علاوه بر این که چربی ها خارج می شود و پوست اضافی پلک چیده می شود اما اگر میزان چربی ایجاد شده در پلک پایین کمتر باشد و میزان پوست پلک معمولی باشد می توان چربی های ایجاد شده را از طریق برشی که در سطح داخلی پلک ایجاد می شود خارج کرد.

از مزایای این نوع جراحی می توان به این مرور اشاره کرد که بر روی پوست هیچ برشی داده نمی شود و ضمنا ترمیم و بهبودی آن سریع تر انجام می شود.

 

 

انواع جراحی پلک یا بلفاروپلاستی:

این امکان وجود دارد در عمل افتادگی پلک در جراحی بلفاروپلاستی برای دو پلک بالا، پایین و یا در یک جراحی برای هر چهار پلک انجام شود.

این جراحی به اصلاح بلفاروپلاستی پلک تحتانی، بلفاروپلاستی پلک فوقانی و بلفاروپلاستی پلک توام فوقانی و تحتانی نام دارد و هر کدام تکنیک های متعدد و پیچیده مخصوص به خود را دارد.

این نوع تکنیک می تواند مبنایی بر تقسیم بندی انواع جراحی های پلک باشد. بلفاروپلاستی پلک تحتانی به دو نوع با برش و بدون برش پوستی تقسیم می شود.

 

 

عوارض جراحی زیبایی پلک:

بعد از عمل بلفاروپلاستی احتمال این که اطراف چشم متورم و کبود شود زیاد است. همچنین این امکان وجود دارد که بعد از عمل جراحی زیبایی بلفاروپلاستی خشکی چشم به وجود بیاید که این می تواند معمولی باشد اما تورم و کبودی که در اول جراحی بلفاروپلاستی ایجاد می شود تا یکی دو هفته طول می کشد تا به تدریج کمرنگ شود.

اما گاهی اوقات این کبودی می تواند تا یکسال طول بکشد.

 

 

بهترین کاندیدای جراحی پلک:

کاندیدای مناسب این روش درمانی و زیبایی را نمی ‌توان به طور دقیق معرفی کرد.

به طور کلی اگر پوست اطراف چشم‌ هایتان متورم و افتاده به نظر می رسد، جراحی پلک انتخابی خوبی برای جوانسازی صورت شماست.

پف کردن چشم‌ ها می ‌تواند ناشی از ادم یا آلرژی باشد، به همین دلیل قبل از اقدام برای جراحی باید مطمئن شویم که افتادگی یا تورم ناشی از افزایش سن است.

اگر همه‌ ی شرایط برای انجام بلفاروپلاستی مساعد باشد، باید انتظارات صحیحی از این عمل جراحی داشته باشید.

مانند تمام روش‌ های زیبایی و جوانسازی، این جراحی می ‌تواند بهبودهای چشمگیری در زیبایی صورت و چشم‌ های شما ایجاد کند ولی به معنی دستیابی به اکسیر جوانی نیست.

بعد از تمام درمان ‌های جوانسازی، پوست شما فرآیند پیری خود را ادامه می ‌دهد و ممکن است در آینده‌ی نسبتاً دور، نیاز باشد که دوباره همین درمان را دریافت کنید یا برای ترمیم نتایج از روش ‌های جوانسازی دیگر استفاده کنید.

به طور کلی اگر شرایط عمومی سلامت شما خوب باشد و دستورات مراقبت‌ های بعد از عمل را انجام دهید، نتایج جراحی پلک عالی و تا بیش از 15 سال ماندگار خواهد بود.

 

هزینه جراحی پلک:

قیمت عمل افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی با توجه به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل مورد استفاده بستگی دارد .

هزینه عمل بلفاروپلاستی جزو هزینه های عمل زیبایی می باشد و تحت پوشش بیمه نمی باشد.

با این حال هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی با لیزر در تمام متخصصان یکسان نیست و هزینه ی جراحی بیماران نیز با توجه به کاری که باید برای آن ها انجام شود نیز متفاوت است.

همچنین عوامل بسیاری در قیمت جراحی پلک نیز موثر است.

عواملی چون موقعیت قرارگیری کلینیک، دستمزد جراح، هزینه های اتاق عمل، گستردگی جراحی و همچنین هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش، دارو ویزیت های پس از عمل بر قیمت جراحی پلاستیک پلک نیز موثر است.

 

 

 

هزینه جراحی پلک

 

 

 

جراحی پلک به دو منظور انجام می شود:

 • زیبایی
 • درمانی

 

بلفاروپلاستی زیبایی:

بلفاروپلاستی زیبایی به کاربردی از این عمل جراحی اشاره دارد که از نظر پزشکی ضرورتی برای انجام آن نیست ولی می‌تواند موجب زیبایی و جوانی صورت شما شود.

متاسفانه پلک بالایی و گاهی پلک پایینی شما در اثر افزایش سن و تجمع چربی، پف کرده و متورم شده و دچار افتادگی می ‌شوند.

همین فرآیند پیری گاهی موجب افتادگی و تورم پلک ها هم می شود. با افزایش سن به مرور زمان پوست پلک شما شل، عضلاتش ضعیف و بالشتک ‌های چربی مربوط به آن‌ دچار تورم شده و بیشتر به چشم می ‌آیند.

از دید زیبایی، این موارد می ‌توانند جذابیت و زیبایی چشم ‌ها و صورت شما را کاهش دهند و باعث می شود که پیرتر و خسته به نظر برسید.

متخصصان مختلفی مجاز به انجام جراحی زیبایی هستند. متخصصان چشم، جراحان پلاستیک و متخصصان گوش و حلق و بینی می ‌توانند این جراحی را انجام دهند.

 

 

بلفاروپلاستی درمانی:

منظور از بلفاروپلاستی درمانی آن دسته از جراحی ‌های پلک هستند که به سبب وجود مشکلی در پلک ‌ها یا ساختارهای آن انجام می ‌شوند.

این دسته از جراحی ‌ها از دیدگاه پزشکی ضروری یا مهم هستند.

در بیشتر موارد بلفاروپلاستی درمانی زمانی انجام می ‌شود که پوست اضافی پلک‌ ها به حدی آن‌ها را سنگین کرده ‌اند که دید فرد متخل شده باشد.

گاهی هم تورم پلک بالا یا پایین عینک زدن یا قرار دادن لنزهای طبی را دشوار می ‌کند که در آن صورت هم می ‌توان از جراحی پلک برای رفع مشکل استفاده کرد.

درمان التهابات پوستی ناشی از قرار گرفتن چین ‌های پلک روی هم، از دیگر کاربردهای این عمل جراحی است.

گاهی اوقات پوست اضافی پلک ‌ها به حدی پلک را سنگین می‌ کند که فرد مجبور می‌ شود برای بالا نگه داشتن پلک از عضلات پیشانی استفاده کند.

در این حالت خستگی و ناراحتی عضلات پیشانی پیش می ‌آید که با جراحی پلک قابل درمان است.

همانند بلفاروپلاستی زیبایی، جراحی درمانی پلک هم می ‌تواند توسط متخصصان چشم، جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی انجام شود.

 

انواع جراحی پلک

 

 

 

 

کاربردهای جراحی پلک:

روی هم رفته کاربردهای بلفاروپلاستی را می‌ توان در فهرست زیر خلاصه کرد:

 • درمان افتادگی پوست یا شلی پوست پلک بالا که باعث ایجاد چین و چروک روی پلک می‌ شود و می‌ تواند انحنای سطحی (کانتور) پلک را با مشکل مواجه کند.
 • درمان افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست اضافه که باعث اختلال در بینایی فرد می ‌شود.
 • برطرف کردن پف و تورم پلک ‌ها
 • برطرف کردن پف و تورم زیر چشم
 • رفع افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه می ‌شود.
 • برداشت پوست اضافی و رفع چین و چروک ‌های ظریف پلک پایینی.

 

 

آمادگی و مراقبت ‌های پیش از جراحی پلک:

در این عمل جراحی از بی حسی موضعی برای انجام عمل استاده می شود. در بی ‌حسی موضعی، داروی بی ‌حسی به نواحی پیرامون چشم شما تزریق می‌ شود. گاهی برای راحتی بیشتر، داروی آرام بخشی به شکل خوراکی یا تزریقی دریافت خواهید کرد.

روز قبل از مراجعه به کلینیک (به ویژه اگر قرار باشد بیهوشی عمومی دریافت کنید) از شما خواهیم خواست که مراقبت‌ های زیر را انجام بدهید:

 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون، داروهای ضد انعقادی (مثل آسپرین) و مسکن‌ هایی مانند ایبوپروفن به مدت ۱ تا ۲ هفته پیش از عمل. این داروها خطر خونریزی را بیشتر می ‌کنند.
 • صبح روز جراحی باید داروهای ضروری خود را همراه با کمی آب مصرف کنید؛ داروهایی مانند داروی فشار خون.
 • در روز جراحی هیچ گونه آرایشی روی صورت خود انجام ندهید و قبل مراجعه به کلینیک صورت خود را بشویید.
 • طوری برنامه ریزی کنید که بعد از جراحی شخصی شما را به منزل برگرداند و برای چند ساعت از شما مراقبت کند.

همانطور که گفتیم بعد از بلفاروپلاستی نیازی به بستری شدن نیست؛ مگر این که علاوه بر بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی دیگری هم روی صورت شما انجام شود.

 

 

 

مراحل جراحی پلک

 

 

 

 

مراحل جراحی پلک:

بلفاروپلاستی می ‌تواند بر پلک بالایی، پلک پایینی یا هردوی آن‌ ها انجام شود.

در طی جراحی، برش‌ هایی همسو با خطوط طبیعی پلک در زیر شکاف پلک فوقانی و کمی پایین ‌تر از مژه‌ های پلک پایینی ایجاد می‌ شود.

نحوه‌ی ایجاد برش‌ ها به شکلی است که بعد از بهبودی کامل، به هیچ عنوان قابل مشاهده نخواهد بود.

پیش از ایجاد برش‌ ها، زمانی که روی تخت جراحی دراز کشیده‌ اید، جراح به دقت محل‌ هایی که باید پوست اضافی یا بالشتک ‌های چربی‌ شان برداشته شود را مشخص می‌ کند.

برش به کمک ابزار جراحی دقیق انجام می‌ شود و سپس محل زخم با استفاده از بخیه‌ های بسیار ظریف یا چسب بافتی به نحوی بسته می ‌شود که به ظاهر مد نظر خود برسید.

این که چه مقدار از پوست اضافی، چربی‌ ها یا عضلات پیرامون چشم باید حذف شوند، به نظر پزشک در حین جراحی و معاینات قبل از عمل بستگی دارد.

مواردی نظیر ساختار عضلانی صورت، ساختار استخوانی و تقارن ابروهای شما از جمله عوامل تعیین کننده هستند.

در صورت نیاز جراح از لیزر کربن دی اکسید (CO2) برای بهبود نتایج و جوانسازی لایه‌ های سطحی پوست استفاده می‌ کند تا چین و چروک ‌های ظریف باقی مانده هم از بین بروند.

 

نقاهت بعد از جراحی پلک:

 • بعد از جراحی، پزشک بر نواحی مورد نظر آنتی بیوتیک موضعی قرار می‌ دهد تا خطر عفونت‌ ها به حداقل برسد. معمولاً نیازی به پچ‌ ها یا پانسمان‌ های کامل چشم نیست.
 • در روز اول بعد از عمل باید هر یک ساعت یک بار (در زمان بیداری) به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. این کار باعث می ‌شود که تورم و کبودی‌ها به حداقل ممکن برسند.
 • در روز دوم توصیه می‌ شود که هر چند ساعت یکبار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای تسریع روند بهبودی، بهتر است بعد از ۴۸ ساعت از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • در مورد مصرف داروهای مسکن، بسته به شرایط شما، پزشک معالج توضیحاتی را خواهد داد.
 • درد بعد از عمل برای بیشتر مراجعین ما به کمک مسکن‌ های معمولی (بدون نسخه) کنترل می‌ شود.
 • در موارد نادر نیاز به مسکن‌ های قوی ‌تر وجود دارد که در آن صورت پزشک داروهای مناسب را برایتان تجویز خواهد کرد.

 

 

مراقبت های جراحی پلک

 

 

 

سه دسته اصلی جراحی پلک عبارت اند از:

جراحی پلک پایین:

اولین نوع، بلفاروپلاستی پلک پایین نامیده می ‌شود. همانطور که از نام آن پیداست، این عمل بر روی پلک پایین انجام شده و اغلب جهت اصلاح پف زیر چشم یا بهبود چین و چروک دور چشم‌ ها انجام می ‌شود.

 

جراحی پلک بالا:

دومین نوع، جراحی پلک بالا است. این عمل اساساً به منظور اصلاح عملکرد بینایی انجام می‌ شود. در میان بزرگسالان ممکن است پلک بالا قابلیت ارتجاعی خود را از دست دهد و دچار افتادگی و وارونگی شود.
این امر می‌ تواند باعث کاهش بینایی و مشکل در فعالیت‌ های روزانه مانند خواندن، نوشتن یا رانندگی گردد.

 بنابراین، انجام جراحی پلک بالا می ‌تواند موجب افزایش عملکرد بینایی فرد شود.

جراحی پف پلک:

نوع سوم، جراحی پف پلک نامیده می ‌شود. این جراحی تحت عنوان بلفاروپلاستی آسیایی نامیده می‌ شود زیرا در میان اشخاص با نژاد آسیای شرقی و جنوب شرقی محبوب است.

از طریق این نوع جراحی، یک چین در زیر پلک بالا ایجاد می‌ شود که منجر به ایجاد ظاهر یک پلک دوبل می ‌گردد و در میان آسیایی‌ ها محبوب است.

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیایران بلفارو

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :