0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جراحی زیبایی

دسته بندی ها : انواع جراحی صورت 26 شهریور 1399 ادمین سایت 611 بازدید
بهترین جراح زیبایی

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی (Cosmetic surgery) که نوعی جراحی پلاستیک به شمار می‌ رود، هدف بهبود ظاهر شخص با رعایت همه موارد احتیاطی است.

با پیشرفت روزافزون علم پزشکی، تصمیم به جراحی زیبایی یا پلاستیک نیز توانسته است در میان اقشار مختلفی از مردم اهمیت زیادی پیدا کند.

امروزه افراد زیادی را می بینیم، که این گونه جراحی با توجه به خطراتی که دارد برای آن ها به یک دغدغه بسیار مهم تبدیل شده است.

 

 

عمل جراحی زیبایی

 

 

 

جراحی پلاستیک چیست؟

جراحی زیبایی یا همان پلاستیک یکی از انواع جراحی هایی به شمار می رود که دارای سابقه ی دیرین است و این تاریخچه به اوایل قرن نوزدهم میلادی زمانی که جراحان آمریکایی در طول جنگ جهانی اول عمل هایی همچون پیوند پوست، ترمیم جراحات و … را بر روی سربازان هموطن خود انجام می دادند.

پس مفهومی که از جراحی پلاستیک می توان به دست آورد این است که به روشی گفته می شود، جهت ترمیم و زیباسازی عضوی از بدن.

تفاوت جراحی زیبایی با جراحی پلاستیک چیست؟

در این قسمت باید بگوییم که جراحی زیبایی با جراحی پلاستیک متفاوت می باشد؛ جراحی زیبایی یک رشته منحصر به فرد پزشکی است که باعث تقویت ظاهر فرد مراجعه کننده می شود و در تمام نواحی سر، گردن و بدن قابل انجام بوده و جراحی زیبایی کاملا انتخابی است.

اما جراحی پلاستیک، یکی از تخصص های پزشکی بوده و برای رفع و بازسازی نقایصی که در هر قسمت بدن می باشد، انجام می شود؛ این نقایص می توانند همان اختلالاتی باشند که در هنگام تولد، سوختگی و یا هر نوع مشکل دیگری به وجود آمده باشد.

جراحی پلاستیک برای اصلاح نواحی ناکارآمد بدن در نظر گرفته شده است و از نظر طبیعت سازنده است.

 

بهترین کاندید برای جراحی زیبایی چه کسانی هستند؟

برای مشخص کردن کاندید های مناسب برای عمل های زیبایی اولین گام برگزاری جلسات مشاوره برای متخصص و فرد متقاضی می باشد.

در طی این جلسات پزشک متخصص با بررسی بر روی عواملی گوناگون همچون وضعیت جسمانی و روانی، سن فرد متقاضی، موقعیت اجتماعی و خانوادگی او، به این تشخیص می رسد که می تواند گزینه مناسبی برای عمل زیبایی باشد یا خیر.

انتخاب جراح مناسب برای جراحی زیبایی:

قبل از مراجعه به پزشک جراح، از راه های گوناگونی چون اینترنت و مراجعه به سایت پزشک یا کلینیک او، دیدن نمونه کارها در سایت مربوطه و یا حتی از طریق تحقیق کردن و به دست آوردن اطلاعات از بیماران قبلی جراح مورد نظر، به راحتی می توانید از تجربه های پزشک اطلاعات به دست آورده و با اطمینان به پزشک متخصص جراحی خود را انجام دهید.

 

 

جراحی زیبایی و پلاستیک

 

 

 

 

جراحی زیبایی شامل مواردی است که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 • جراحی بینی
 • برجسته سازی گونه ها
 • درون کاشت سینه
 • جراحی زیبایی گوش
 • جراحی مونث سازی چهره
 • جراحی زیبایی سینه
 • برجسته سازی لب ها
 • افزایش قد
 • رفع افتادگی پلک ها

 

به طور دقیق تر و کلی می توان جراحی زیبایی و یا جراحی پلاستیک و لیزر را می توان به هریک از شاخه های زیر تقسیم کرد:

 • زیبایی صورت ( زیبایی لب، زیبایی خطوط روی صورت، تزریق چربی، چین و چروک و افتادگی صورت،تزریق پلاکت PRP، زیبایی خطوط صورت، لیفت پیشانی و ابرو، لیفت صورت و گردن، بوتاکس، فیلرها یا پرکننده ها و ژل ها)
 • زیبایی شکم، پهلو و پشت ( لیپولیزر توسط MPX، کوچک کردن شکم (جراحی پلاستیک شکم)، لیپو ابدومینوپلاستی  و لیزرلیپواسکالچر با اسمارت لیپو MPX ، پیکرتراشی )
 • زیبایی گردن و غبغب ( درمان غبغب و گردن با عمل، درمان غبغب و گردن با لیپولیز لیزری، درمان غبغب و گردن با بوتاکس و فیلرها)
 • زیبایی باز و ران ( لیپولیز لیزری ران، لیپولیزلیزری بازوها، عمل جراحی بازو (براکیوپلاستی)، عمل جراحی زیبایی ران ها یا همان لیفت ران )
 • زیبایی سینه (درون کاشت سینه، لیفت سینه ، عمل پروتز سینه )

دلایل تصمیم مردم برای انجام عمل زیبایی چست؟

این که چرا افراد تصمیم به عمل های زیبایی و پلاستیک می گیرند می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد برای مثال طبق تحقیقاتی که در کشور های اروپایی و آمریکا انجام گرفت 20 درصد از افرادی که به دنبال این گونه جراحی ها هستند برای رفع وسواس و اضطرابشان است.

همچنین در این تحقیق نیز آمده است که 70 درصد عمل زیبایی حاصل از خصوصیت خودشیفتگی که در افراد وجود دارد، انجام می شود و تنها 10 درصد از مردم به دنبال ترمیم جراحات و ترمیم حالات غیرطبیعی که در اعضای بدنشان وجود دارد، هستند.

 

 

هزینه جراحی زیبایی

 

 

 

دلایل جراحی زیبایی چیست؟

تاثیر عمل زیبایی بر اعتماد به نفس افراد:

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که با ترمیم و بهبود ظاهرشان، اعتماد به نفس بیشتری بدست می آورند و به همین دلیل این موضوع نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار در افزایش میزان عمل های زیبایی می باشد.

اما توجه داشته باشید که همیشه عمل زیبایی منجرو به افزایش اعتماد به نفس نمی شود زیرا اعتماد به نفس نتیجه احساس خوب دیگران از شخصیت، هوش و جذابیت ظاهری شما است.

و جراحی زیبایی تنها سبب می شود که فقط به آن ظاهری که دوست دارید برسید و در پارامترهای دیگری که ذکر شد هیچگونه تاثیری ندارد.

همچنین یکی از ویژگی هایی که عمل زیبایی دارد این است که می تواند موجب اعتیاد بانوان شود تا بیشتر خودشان را به زیر تیغ جراحان بسپارند و این بدان معنا است که یک فرد تنها راه ارزش بخشیدن به شخصیت خود را، ظاهر زیبا در خود می داند.

مواردی که قبل از جراحی زیبایی یا جراحی پلاستیک باید به آن ها توجه شوند، چیست؟

 •     قبل از این که بخواهید جراحی زیبایی و یا جراحی پلاستیک انجام دهید، باید به پزشک متخصص و مربوط به همان جراحی مراجعه کنید؛ مثالی که می توانیم بزنیم این است:
 • جراحی بینی هم می تواند توسط پزشک جراح پلاستیک و هم متخصص گوش، حلق و بینی انجام شود؛ اما بهتر است به طور اصولی و دقیق تحقیقات لازم را انجام داده و سپس پزشک مورد نظر را انتخاب کنید تا احتمال بروز عواقب و مشکلات در حین و بعد از عمل به حداقل برسد.
 • حتما باید با پزشک متخصص مشورت کرده تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد و تمام معایب و یا مزایای این کار را با شما در میان بگذارد.
 • همینطور قبل از عمل زیبایی باید توسط پزشک مربوطه علائم سیستم بدن بیمار، حساسیت به داروهای مختلف و … توسط پزشک مربوطه بررسی شود تا در حین عمل و یا بعد از آن مشکلی به وجود نیاید.

 

در جراحی پلاستیک چه نوع مشکلاتی درمان می ‌شوند؟

موارد زیر، مثال‌ هایی از این روندها می ‌باشند:

جراحی پیوند بینی/سپتوپلاستی:

جراحی بینی خارجی و داخلی که در آن غضروف و استخوان بازسازی می‌شوند تا ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشید.

 

جراحی پلک :

جراحی پلک بالا یا پایین به منظور بهبود و ظاهر چشم‌ ها.

 

ریتیدکتومی:

جراحی پوست صورت و گردن به منظور کشیدن پوست و حذف چین و چروک اضافی.

 

برو لیفت:

جراحی به منظور بهبود چروک‌های پیشانی و ابروهای «پژمرده»

 

لیپوساکشن:

جراحی برای برداشتن چربی مازاد زیر چانه یا گردن

 

ایمپلنت‌ های چهره:

جراحی برای برجسته ‌ترسازی ساختارهای معینی از صورت (گونه، لب ‌ها، چانه)

 

عمل گوش :

جراحی برای بازشکل‌دهی غضروف گوش به نحوی که کمتر برآمده باشند.

روندهای سطح پوست:

جراحی با استفاده از لیزر، پوست‌های شیمیایی، خوردگی پوست به منظور بهبود صاف بودن پوست.

بازسازی صورت:

جراحی برای بازسازی نقص ‌های موجود در پوست صورت در نتیجه‌ی جراحی قبلی، آسیب یا بیماری. این شامل بازسازی نقص ‌های حاصل از جراحی سرطان، بازدید زخم، ترمیم پارگی ‌های صورت به خاطر ضربه‌ های قبلی، حذف علائم تولد و اصلاح ناهنجاری‌ های مادرزادی جمجمه، کام یا لب‌ ها.

روندهای غیر جراحی:

تکنیک‌ های به کاررفته همانند پوسته‌ های شیمیایی، میکرو درما برایزون و موارد قابل تزریق. موارد قابل تزریق، داروهایی هستند که زیر پوست قرار داده می ‌شود تا ظاهر صورت را بهبود بخشید که شامل بوتاکس، موارد آرایشی، دیسپورت، رستیلان، جودرم، رادیس، اسکالپترا و غیره.

 

 

 

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی:

 • جراح شما بایستی روند، ریسک ‌ها، مزایا، جاگزین ‌ها و ریکاوری را با شما بحث کند. اینکه بدانید انتظار چه چیزی را باید داشته باشید، شما را در وضعیت راحت ‌تری قرار می‌ دهد.
  شما بایستی بپرسید که جراح، چند نوع روند را انجام داده است و تعداد دفعات عمل او چه میزان بوده است.
 • شما همچنین بایستی بدانید که چه نوع برنامه‌ی آماده‌ سازی را باید صورت دهید، روندها چقدر طول می‌ کشند و هرگونه ریسک مرتبط را نیز بدانید.
 • جراح شما بایستی به شما در مورد هر دارویی که باید قبل از جراحی، اجتناب کنید مشاوره دهد.
 • علاوه بر این، اگر شما دخانیات مصرف می‌کنید بایستی از این کار به مدت دو هفته قبل از جراحی اجتناب کنید تا بهبود پس از عمل را افزایش دهید.
 • شما همچنین بایستی از تمام هزینه ‌های مرتبط و انتخاب‌ های پرداخت را قبل از انجام هرگونه عمل، مطلع شوید.
 • بیمه معمولاً جراحی پلاستیک بازسازنده را پوشش خواهد داد اما این امر را با ارائه‌ دهنده‌ی خود بررسی کنید. اگر شما هزینه عمل را پرداخت می ‌کنید، دریابید که انتخاب ‌های پرداخت چگونه می ‌باشند و آیا هرگونه طرح پرداخت وجود دارد یا خیر.

برخی از ریسک‌ های عمل زیبایی عبارت ند از:

 • حالت تهوع
 • بی ‌حسی
 • خونریزی
 • لخته ‌های خون
 • عفونت و واکنش‌های مغایر به بیهوشی.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی:

 • از تمرین هوازی به مدت دو هفته اجتناب کنید.
 • از وزنه‌ برداری و ورزش‌های تماسی به مدت یک ماه اجتناب کنید.
 • با جراح خود در مورد دارو برای مدیریت درد و آماس صحبت کنید.
 • از آسپرین اجتناب کنید زیرا که ممکن است منجر به خونریزی و بدتر شدن کبودی بدن شود.

ریکاوری در جراحی زیبایی چگونه خواهد بود؟

بیشتر جراحی‌ های پلاستیک به اقامت بیمارستان طولانی نیاز ندارند. بسته به میزان جراحی، برخی عمل‌ها ممکن است بر مبنای سرپایی تکمیل شوند بدین معنا که نیازی نیست که در بیمارستان بمانید.

روندهای دیگر نیازمند اقامت شبانه در بیمارستان یا به مدت 2 الی 3 روز می ‌باشند. در هر صورت، قبل از این که از بیمارستان مرخص شوید، جراح شما در مورد هرگونه مراقبت ویژه در طول مدت ریکاوری صحبت خواهد کرد. بخیه‌ های دائمی و جراحی در مطب یک هفته پس از عمل برداشته خواهند شد.

جراح شما همچنین بایستی رژیم غذایی ویژه ‌ای که باید دنبال کنید، داروهایی که باید مصرف یا اجتناب کنید و هرگونه محدودیت بر فعالیت ‌ها را توضیح دهد.

 

 

 

جراحی زیبایی بینی:

عمل بینی یا رینوپلاستی ، یکی از پرطرفدارترین و کارآمدترین روش‌های جراحی زیبایی است که سن و سال هم نمی‌ شناسد.

بینی، یکی از مهم ‌ترین اجزای صورت است که تاثیر مستقیم در زیبایی و جذابیت فرد دارد.

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی):

 • به دو روش باز و بسته
 • تنها مزیت روش بسته نبود برش در پره وسط بینی است، ولی دقت و نتیجه عمل با روش باز بیشتر است و در تصحیح انحراف بینی تنها روش باز از کارایی کافی برخوردار است.
 • دختران بعد از ۱۶ سالگی و پسران بعد از ۱۸ سالگی انجام دهند.
 • زمانی حدود یک ‌سال باید بگذرد تا فرم نهایی بینی مشخص شود.

 

هزینه جراحی بینی

 

 

 

 

انواع روش های جراحی زیبایی بینی:

به طور کلی جراحی بینی با دو روش باز و روش بسته انجام می شود.

 که برخی جراحان روش جراحی بینی بسته را توصیه می کنند و برخی روش باز را که البته امروزه روش جراحی بینی باز در حال افزایش است و طرافداران بیشتری دارد.

در جراحی بینی نتیجه نهایی مهم  است و استفاده از روش باز یا بسته تفاوتی برای بیمار ندارد.

در روش جراحی بینی باز می توان عمل جراحی مجدد انجام داد، تفاوت روش باز با روش بسته در این است که در روش جراحی بینی باز علاوه بر برشی که در روش جراحی بینی بسته داده می شود.

 روی پوست و در قسمت میانی  بین سوراخ های بینی نیز برش کوچکی روی پوست داده می شود.

و با این روش می توان پوست را بلند کرد  و قسمت استخوانی و غضروفی و بافت نرم را که ساختمان اصلی بینی را تشکیل می دهد را کاملا مشاهده کرد با دید مستقیم جراحی را انجام داد و پس از جراحی ناحیه برش خورده بخیه می شود و جای بخیه نیز باقی نمی ماند.  بنابراین جای نگرانی نیست.

هر کدام از روش های جراحی بینی باز و بسته مزایایی دارد و نمی توان گفت کدام روش بهتر است و انتخاب روش مناسب برای جراحی با تشخیص پزشک انجام می شود.

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیپالادیوم سرجری

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :