0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

جراحی بینی استخوانی

دسته بندی ها : انواع جراحی بینی 10 آبان 1399 ادمین سایت 1150 بازدید
انواع عکس عمل بینی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی یا جراحی زیبایی بینی یکی از روش های جراحی بینی می ‌باشد که بسیار روتین بوده و دارای مزایا و معایبی است؛ این جراحی وضعیت ظاهری و باطنی بینی را تغییر می ‌دهد و این کار به سه هدف کلی تغییر شکل بینی، بهبود برخی مشکلات تنفسی و یا هر دو مورد انجام می ‌گیرد.

 

 

جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

جراحی بینی استخوانی که در اصطلاح بینی عقابی یا قوز دار نیز نامیده می شود دارای پوستی نازک می باشد و همین ویژگی به ظرافت تراش استخوان بینی در حین جراحی کمک می کند تا بازتاب عمل بینی استخوانی بسیار زیبا جلوه نماید.

عوامل مختلفی سبب ایجاد شدن قوز و انحراف بینی در نتیجه تشکیل بینی استخوانی می شوند ، عواملی نظیر ژنتیک و وارد شدن ضربه به بینی می تواند در تشکیل بینی استخوانی تاثیر گذار باشند .

یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی نازک بودن پوست بینی های استخوانی و غضروف های محکم است ، با انجام جراحی بینی استخوانی می توان کجی بینی وقوز آن را برطرف نمود .

معمولاً افرادی که بینی استخوانی داشته ‌اند و اقدام به جراحی بینی استخوانی خود کرده‌اند ،از نتیجه جراحی بینی خود راضی بوده ‌اند.

بینی استخوانی ، بینی ‌هایی را شامل می ‌شود که دارای قوز استخوانی و محکم و برآمدگی روی بینی هستند.

در جراحی بینی استخوانی ، جراح برای اینکه بتواند قوز روی بینی را برطرف کند، یکی از روش‌ های جراحی باز یا بسته را روی بینی بیمار انجام می ‌دهد.

به اعتقاد خیلی ها، عمل بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی ‌های گوشتی نتیجه بهتری دارد و معمولاً افراد از نتیجه آن راضی هستند.

جراحی بینی استخوانی به افراد کمک می‌ کند تا برآمدگی‌ هایی که روی بینی آن‌ها وجود دارد، در حین جراحی بینی استخوانی برطرف شود و به متناسب شدن بینی کمک می ‌کند که سبب بالاتر رفتن زیبایی افراد شده و اعتماد به‌ نفس آنان را ارتقا می ‌بخشد.

همچنین بعد از جراحی بینی استخوانی، میزان کبودی و ورم ناشی از جراحی ، نسبت به بینی ‌های گوشتی کمتر هست .

 

جراحی بینی استخوانی

 

اهداف جراحی بینی:

به طور کلی عمل بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود.

جراحی درمانی بینی :

در این جراحی مشکلات عملکردی چون تنفس، انحراف و پولیپ انجام می شود. بیمه هزینه جراحی درمانی را متقبل خواهد شد.

جراحی زیبایی بینی :

در جراحی زیبایی بینی ایرادات ظاهری بینی چون قوز، بزگ بودن و کجی بینی اصلاح می شود. بیمه برای این جراحی، هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

 

 

تفاوت جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی چیست؟

حال که با ویژگی های بینی گوشتی و استخوانی آشنا شدید می توانیم بگوییم به ندرت در کشور ما می توانیم بگوییم بینی شخصی به طور کامل استخوانی و یا گوشتی است .

در اکثر موارد شکل بینی ها تر کیبی از این دو حالت هستند که جراح بینی برای هر کدام تکنیک های مختلفی را به کار می برد.

در جراحی بینی استخوانی معمولا جراح بینی از حجم بینی کم می کند تا بتواند نتیجه جراحی بینی را مطلوب کند اما در جراحی بینی گوشتی جراح سعی بر آن دارد که بافت قسمت هایی از بینی را کم کرده و به دیگر قسمت های بینی بیافزاید  تا تیغه بینی استحکام بیشتری پیدا کند.

برای اضافه کردن به بافت ها یا از بافت خود بینی استفاده می شود و در صورت آسیب دیدگی و شکستگی بافت ها از غضروف گوش استفاده می شود.

 

علت به وجود آمدن بینی استخوانی:

 • رشد بیش از حد استخوان به دلیل عوامل وراثتی
 • در اثر وارد شدن ضربات فیزیکی به بینی

 

خصوصیات بینی های استخوانی:

از لحاظ ظاهر : داشتن قوز و برآمدگی یا منحنی روی پل بینی

از لحاظ ساختمان : بافت و غضروف مستحکم و مقاوم

از لحاظ پوست : داشتن پوست نازک به نحوی که بافت و غضروف زیرین پوست قابل لمس کردن باشد.

بینی های استخوانی به دلیل خصوصیاتی که ذکر می شود جزو ایده آل ترین بینی ها برای جراحی بینی هستند و غالبا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را ایجاد می کنند.

روش های انجام جراحی بینی استخوانی:

با توجه به نوع بینی عمل زیبایی بینی استخوانی به دو شکل بسته و باز انجام می شود.

 

 

عمل بینی به روش باز:

عمل رینوپلاستی باز برای ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در طول این جراحی، جراح با برش تیغه و پره های بینی می تواند با جزییات بر روی آناتومی بینی کار کند.

از فواید این روش می توان به تسلط  کامل جراح به غضروف و ساختار بینی اشاره کرد که کنترل و دقت وی را دوچندان می کند.

عمل بینی به روش بسته:

در عمل بینی بسته تیغه بینی برشی ندارد و برش ها در داخل بینی انجام می شود. در ادامه مانند روش باز استخوان از غضروف و استخوان جدا می شود تغییرات مدنظر اعمال می شود.

از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد زخم بر روی تیغه بینی، زمان کمتر جراحی، تورم کمتر و بهبودی سریع تر اشاره کرد.

در نهایت جراح شما با توجه به نوع بینی تصمیم می گیرد که کدام روش برای انجام جراحی بینی شما مناسب است.

 

 

روش های جراحی بینی استخوانی

 

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی:

 • اولین قدم برای انجام عمل بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی و متبحر است که در نتیجه نهایی تاثیر بسیار زیادی دارد.
 • در اولین جلسه مشاوره با پزشک خود درباره انتظاراتی که از جراحی بینی دارید، صحبت کنید.
 • از همه جهت های بینی خود عکس تهیه کنید.
 • آزمایش های خواسته شده را انجام دهید و نتیجه را در اختیار جراح خود بگذارید.
 • استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل موجب اختلال در اکسیژن رسانی به خون می شود، بنابراین مصرف آنها را از دو هفته قبل از جراحی بینی کنار بگذارید.
 • همچنین استفاده از دارو هایی از قبیل آسپرین و پروفن باعث رقیق شدن خون شده و احتمال بروز خون ریزی و بند نیامدن آن حین جراحی را افزایش می دهد.
 • روز قبل از جراحی از مایعات و آب بیشتری مصرف کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی ، استحمام کنید. زیرا بعد از جراحی به روی بینی گچ قرار گرفته که نباید خیس یا مرطوب شود، به همین دلیل ممکن است تا چند روز بعد از جراحی بینی قادر به حمام رفتن نباشید.
 • لازم است حین عمل معده خالی باشد، بنابراین از 8 ساعت قبل از جراحی بینی ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید و ناشتا باشید.
 • روز عمل خانم ها نباید آرایش و لاک داشته باشند، همچنین آقایان هم باید بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
 • لباس دکمه دار بپوشید تا پس از جراحی برای تعویض لباس به مشکل نخورید.
 • حداقل نیم ساعت قبل از زمان مقرر در کلینیک یا بیمارستان حضور داشته باشید.
 • در روز عمل به اتفاق یک همراه به محل جراحی مراجعه نمایید.
 • تمام مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشید.

 

نحوه جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

بر خلاف گمان مردم بینی استخوانی به بینی های دارای قوز اطلاق نمی شود برداشتن  قوز با این که خیلی به چشم دیده می شود راحت ترین قسمت یک عمل جراحی زیبایی محسوب می شد و شکل دهی به نوک بینی مهم ترین و سخت ترین کار جراح به حساب می آید.

و تفاوت بین جراحان دقیقا درهمین نکته مشخص می شود.

در بینی استخوانی می توان به نتیجه جراحی با مدلهای فانتزی ونوک بینی سربالا رسید.

به طور کلی می توان گفت که که هر چه پوست بینی مشکل زا تر باشد بینی به مراتب گوشتی تر است و اگر سختی های پوست بینی کمتر وبه لایه غضروفی مرتبط باشد بینی استخوانی تر شناخته می شود.

 

 

بهترین جراح بینی استخوانی

 

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی:

 • به مدت یک ماه سر خود را با استفاده از چند بالش در زاویه 30 درجه (بالاتر از سطح بدن) قرار دهید.
 • تا 72 ساعت بعد از عمل بینی برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ مخصوص ( عینک سوئدی ) استفاده کنید و آن را روی گونه ها و اطراف چشم قرار دهید و به هیچ عنوان کمپرس را روی صورت فشار ندهید.
 • اگر در ناحیه بینی خود احساس درد داشتید به منظور کاهش و رفع آن از مسکنی که جراح بینی تجویز نموده مصرف کنید و از مصرف الکل همزمان با استامینوفن خودداری کنید.
 • تا دو هفته بعد از عمل از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف هر گونه مواد مخدر و نیکوتین دار پرهیز کنید.
 • از مصرف الکل به مدت چند هفته خودداری کنید چرا که روند بهبود تورم و کبودی را کند می کند.
 • حدود 4 ساعت بعد از عمل بینی می توانید غذا های آبکی و مایعات میل کنید و یک روز بعد جراحی بینی غذاهای نرم مصرف کنید اما به مدت دو هفته از خوردن غذا های سفت که نیاز به گاز زدن و جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 • به مدت چند روز بعد از، عمل ترشحات خونابه ای خواهید داشت که جای نگرانی ندارد و تنها با یک گاز استریل پانسمان زیر بینی خود را هر 6 ساعت یک بار عوض کنید. اما اگر خونریزی به رنگ روشن داشتید این موضوع را جدی بگیرید و به جراح بینی خود مراجعه نمایید.

 

 

هزینه جراحی بینی استخوانی :

برای تخمین هزینه بایستی هزینه های قبل و بعد از عمل را در نظر بگیرید که با توجه به این شرایط هرینه عمل جراحی بینی بسته به نوع بینی و شرایط افراد، میزان تجربه، مهارت و سابقه کاری جراح بینی و هزینه های مربوط به انجام عمل بیهوشی، اتاق عمل،عکس برداری های لازم و انجام آزمایشات قبل از جراحی بینی متغیر می باشد.

 

 

هزینه جراحی بینی استخوانی

 

 

 

 

عوارض جراحی بینی استخوانی:

انتخاب جراح زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد ، زیرا با انتخاب جراح بینی که دارای تجربه و تبحر در کار جراحی است سبب می شود عوارض جراحی بینی به حداقل برسد ، بنابراین به اشخاص توصیه می کنیم در انتخاب جراح بسیار دقت داشته باشند .

زمان عمل بینی استخوانی چقدر است ؟

مدت زمان جراحی بینی استخوانی معمولا طولانی نمی باشد ، در خصوص جراحی بینی استخوانی باید بیان کرد که پس از گذشت چند ساعت از عمل بیمار می تواند مرخص شود ، هم چنین بیمار درد چندانی را پس از عمل ندارد.

نتیجه جراحی بینی استخوانی:

در فرم دهی بینی های استخوانی محدودیت کمتری وجود دارد ، چرا که این نوع از بینی ها از غضروفی محکم و پوست نازکی برخوردارند.

بنابراین می توان بینی های استخوانی را تحت جراحی بینی طبیعی و فانتزی قرار داد:

جراحی بینی طبیعی :

مقصود از انجام این جراحی رفع مشکلات و نواقص ظاهری بینی می باشد. به طور کلی در جراحی بینی طبیعی زاویه لب و بینی 90 الی 95 درجه است ، لذا نوک آن سر بالا نخواهد بود.

جراحی بینی فانتزی :

در عمل بینی فانتزی زاویه لب و بینی 100 الی 105 درجه می باشد ، لذا نوک این نوع از بینی ها سر بالایی بوده و سایز آن ها نیز بسیار کوچک است.

لازم به ذکر است که عامل تعیین کننده در انتخاب نوع جراحی بینی ( طبیعی یا فانتزی ) مبتنی بر نوع بینی فرد ، تناسب بینی با سایر اجزای چهره او و همچنین سلیقه وی می باشد.

بنابراین بدیهی است که جراحی بینی طبیعی برای افرادی که دارای اجزای صورت با ابعادی درشت می باشند و همچنین آقایان گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

 

 

 

مراقبت جراحی بینی استخوانی

 

 

 

 

امکان برگشت بینی استخوانی  پس از عمل:

بازگشت برآمدگی بینی بسیار نادر است و کمتر دیده می شود و با مراقبت های لازم می توان این ریسک را به حداقل رساند. پزشک جراح می تواند با شبیه سازی بینی و عکس عمل بینی با نرم افزارهای خاص نتیجه احتمالی را پیش بینی کند و به این ترتیب مراجعه کنندگان می توانند تناسب بینی جدید روی صورتشان با استفاده از عکس عمل بینی مشاهده کنند.

 

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتیپیج آقای بینی

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :