0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تزریق چربی

دسته بندی ها : روش های تزریق چربی 19 آبان 1399 ادمین سایت 585 بازدید
جوانسازی با تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی به عنوان یکی از روش های جراحی زیبایی شناخته می شود، که در سراسر جهان توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

چرا که به نوعی با دریافت چربی از بدن فرد، می توان از بروز علائمی پیری در صورت و افتادگی و یا از بین رفتن حجم قسمت های مختلف بدن جلوگیری کرد.

امروزه تزریق چربی بین افراد بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از دلایل تمایل به تزریق چربی پر کردن صورت است. عوامل مختلفی منجر به لاغر شدن صورت می شوند و بسیاری از افراد تمایل به لاغر کردن صورت خود دارند.

تزریق چربی با توجه به این که از طریق انتقال چربی از بدن خود فرد انجام می شود، راه بسیار خوبی برای از بین بردن چین و چروک، افزایش حجم و پر کردن نواحی است که چربی کمتری دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل به انجام تزریق چربی دارند.

 

 

تزریق چربی چیست

 

 

 

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی نوعی درمان زیبایی برای پر کردن صورت و یا از بین بردن چین و چروک صورت است.

در این روش، چربی از بدن خود فرد و از قسمت هایی مانند ران، پهلو و یا سینه برداشته می شود. چربی برداشته شده به نقاط مطلوب که قصد پر کردن و زیبا کردن آن ناحیه را داریم تزریق می شود.

این درمان از سه مرحله تشکیل می شود. گام اول لیپوساکشن ملایم برخی از چربی ها اضافه است. در مرحله دوم سلول های چربی جداسازی و پاک سازی می شوند.

در نهایت در مرحله ی سوم تزریق سلول های چربی به مناطق هدف انجام می شود.

یکی از مزایای این درمان نیز برداشتن چربی از بدن خود فرد است. برداشتن چربی از بدن خود فرد منجر می شود که بدن واکنش آلرژیک نسبت به چربی اضافه شده از خود نشان ندهد.

در نتیجه تزریق چربی معایب سایر روش ها که منجر به عفونت در بدن می شوند را ندارد.

چه کسانی می توانند تزریق چربی انجام دهند؟

تزریق چربی می تواند چین و چروک های به وجود آمده روی صورت به علت افزایش سن را درمان کند.

همچنین این روش برای درمان خطوط لبخند، خطوط اطراف دهان، گودی زیر چشم و موارد دیگر نیز به کار می رود. این درمان برای پر کردن لپ هایی که حجم خود را از دست داده اند نیز به کار می رود.

افرادی که از داشتن موارد فوق بر چهره خود ناراحت هستند و به دنبال روشی به منظور زیباتر کردن خود هستند، می توانند تزریق چربی را انجام دهند.

 

افراد مناسب جهت انجام تزریق چربی:

به طور کلی کاندیدای تزریق چربی بزرگ سالانی هستند که قصد از بین بردن چین و چروک، خطوط خنده و یا حتی از بین افسردگی از ظاهر خود را دارند.

همچنین افرادی که به دنبال راهی برای پر کردن حجم لپ های خود هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

این روش برای افراد در سنین جوانی در شرایط خاصی انجام می شود. تشخیص موارد تزریق چربی در نوجوانان و جوانان بر عهده ی پزشک متخصص پوست و مو است.

انتقال چربی همچنین در بیماران مبتلا به لیپوآتروفی، که از دست دادن چربی در چهره است نیز انجام می شود. تزریق چربی منجر به پر کردن مناطق خالی شده و چهره را جوان تر می کند.

افرادی که از هیچ کدام از موارد بالا را ندارند و قصد انجام این درمان را دارند باید با پزشک خود مشورت کنند. که آیا این درمان کمی به آن ها می کند یا خیر.

مهم ترین مزیت این روش این است که محدودیتی مرتبط با آلرژی وجود ندارد. با این حال در جلسه اول، تمام سابقه های پزشکی و عادات خود را نظیر سیگار کشیدن و استفاده از نوشابه، قرص های ضد بارداری یا مکمل ها را به پزشک خود مطرح کنید.

پزشک تشخصیص می دهد که شما مورد مناسبی برای روش فوق هستید یا خیر.

 

 

 

کاندیدای تزریق چربی

 

 

 

 

تفاوت بین تزریق چربی و سایر پرکننده های پوستی:

مهم ترین تفاوت بین این درمان و سایر پرکننده های پوست در این است که در این روش ماده ی خارجی به بدن تزریق نمی شود.

از این رو این روش برای افرادی که نسبت به پرکننده های شیمیایی حساس هستند بسیار مناسب است.

تفاوت دیگر این روش با سایر روش ها مدت زمان افزایش حجم ناشی از تزریق است. این روش مدت زمان کمتری در مقایسه با سایر روش ها نیاز دارد.

تفاوت مهم دیگر مدت زمان ماندگاری نتایج است. اثرات روش فوق می تواند از چند ماه تا دو سال یا بیشتر دوام داشته باشد. در برخی موارد مدت زمان ماندگاری نتایج بیشتر نیز می شود.

اما میزان ماندگاری سایر پرکننده های پوستی حاوی اسیدهیالورونیک طی چند ماه از بین می روند.

هزینه ی تزریق چربی:

هزینه ی درمان به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مقدار چربی تزریق شده
 • تعداد دفعات تزریق چربی
 • کلینیک پوست و مو که تزریق چربی در آن انجام می شود.

هزینه ی این درمان نسبت به سایر روش های زیبایی بسیار پایین تر است.

آماده شدن جهت انجام تزریق چربی:

تزریق چربی به تنهایی و معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.  در این بیمار بیهوش نمی شود که به کلی به خواب رود.

برخی پزشکان ممکن است برای بیمارانی که نگران هستند از آرام بخش استفاده کنند. اما معمولا آرام بخش مورد استفاده قرار نمی گیرد.

این درمان معمولا در کلینیک پوست و مو و به صورت سرپایی انجام می شود. شما باید دو هفته قبل از فرایند انتقال چربی از مصرف قرص هایی مانند ایبوپروفن جلوگیری کنید.

از آن جایی که واکنش آلرژیک نسبت به سلول های چربی وجود ندارد، نیازی به آزمایش آلرژی قبل از درمان نیست.

 

 

 

هزینه تزریق چربی

 

 

 

 بازیابی نتایج تزریق چربی و آنچه انتظار می رود:

پس از تزریق، شما ممکن است دچار تورم و کبودی ناگهانی در ناحیه ی درمان شوید. معمولا کبودی و تورم ناشی از درمان در عرض چند روز از بین می روند.

اگر دردی نیز به علت درمان حس کنید معمولا با مسکن قابل کنترل است. پزشک متخصص زیبایی دستورالعمل هایی را به شما خواهد گفت که با رعایت آن ها نتایج مطلوب را کسب خواهید کرد.

با توصیه های گفته شده توسط پزشک عوارض جانبی درمان نیز کاهش می یابد.

بسیاری از افراد پس از درمان در عرض چند ساعت و یا چند روز از پس از درمان به فعالیت های روزمره ی خود باز می گردند.

نتایج درمان بلافاصله پس از از بین رفتن تورم و کبودی قابل مشاهده است.

 

 

مزایای تزریق چربی:

 • این روش (تزریق کردن چربی) ، یک روش طبیعی است. همانطور که مطلع هستید، چربی برعکس ژل، ماده ای طبیعی است که توسط خود بدن تولید شده است.
 • این درمان، بی خطر است. در روش های دیگر، احتمال خطراتی وجود دارد اما در تزریق کردن چربی، این گونه خطرات وجود ندارند یا احتمال آنها بسیار کمتر است.
 • احتمال واکنش بدن به تزریق چربی (واکنش های آلرژیک) بسیار کم است. به دلیل این که چربی، از بافت خود بدن است و دوباره به خود بدن باز می گردد، احتمال این که بدن به تزریق واکنش نشان بدهد، بسیار کم است.
 • ماندگاری چربی تزریق شده بسیار بیشتر از سایر روش ها مانند تزریق ژل است.
 • در مناظق بسیاری از بدن می توان از تزریق چربی بهره برد. علاوه بر صورت، برای زیباتر کردن شکم، ران، باسن و … نیز می توان از چربی بهره برد.
 • تزریق چربی، نیازی به مدت طولانی برای استراحت کردن ندارد. در این روش، پس از انجام تزریق می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.
 • هزینه این روش نسبت به روش های مشابه مناسب است. به دلیل این که چربی از بدن شما خارج خواهد شد، فقط برای انجام آن، به پزشک متخصص زیبایی، سرنگ مخصوص و و برخی لوازم جانبی نیاز است. بنابراین شما متحمل هزینه های هنگفت نخواهید شد.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی تزریق چربی:

 • خطرات این روش کم است. در برخی موارد، درد و تورم به وجود می آید که سریع برطرف شده و با قرص هایی که پزشک به شما تجویز می کند درد ناشی از درمان نیز قابل کنترل است.
 • یکی از مهم ترین معایب این روش این است که چربی تزریق شده به صورت و یا لب شما ممکن است کاملا جذب نشود. این اتفاق برای فرد قابل پیش بینی نیست.
 • مهارت پزشک در فرایند درمان بسیار مورد اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.
 • عوارض بسیار نادر این درمان، ممکن است شامل واکنش آلرژیک و ایجاد تغییر رنگ در پوست به علت رگ های خونی در محل درمان، خونریزی پس از تزریق باشد.
 • در برخی موارد محل انتقال چربی ممکن است مناسب نباشد. مدت زمان تاثیر نتایج ممکن است باب میل شما نباشد.
 • یا ممکن است صورت شما چربی افزوده شده را به خوبی قبول نکند. همچنین امکان دارد شما نتایج مشاهده شده را دوست نداشته باشید و باب میل شما نباشد.
 • قبل از انجام درمان همه ی نگرانی ها و خواسته های خود را با پزشک مطرح کنید. سپس با توجه به هدف خود تزریق را انجام دهید.

مزایای تزریق چربی

 

 

 

 

چربی از چه نقاطی از بدن برداشته می شود؟

در واقع با این درمان دو هدف همزمان دنبال می شود. در این روش چربی از نقاطی از بدن که دارای چربی اضافه است برداشته می شود.

ممکن است به تناسب اندام شما نیز کمک کند. دکتر و مراجعه کننده با مشورت با یکدیگر نقاطی را که چربی اضافه باید برداشته شود، استخراج می کنند.

 

تزریق چربی در چه نواحی از بدن استفاده می شود؟

هدف از تزریق چربی، افزایش حجم یا پر کردن قسمت هایی از بدن است که کمبود حجم دارد.

قسمت هایی که تزریق کردن چربی به آن‌ها متداول است شامل صورت (لب‌ ها و گونه ها و …)، سینه ها و باسن ، دست ها، افتادگی پوست پس از لیپوساکشن و زخم و … است.

مهم ترین مساله این است که در بدنتان چربی ‌های اضافی برای تزریق چربی داشته باشید. علاوه بر آن باید شرایط سلامتی مناسب داشته باشید و سیگار نکشید.

تزریق چربی صورت:

اگر در قسمت هایی از صورتتان چروک دارید مثل خط خنده، خط لبخند و چروک اطراف چشم، می توانید چربی‌ های شکمی، ران و سایر نقاط خود را به صورت خود منتقل کنید.

جراح پلاستیک شما حتی می‌ تواند با استفاده از تزریق چربی، خطوط بین بینی و دهان را به حداقل برساند، افتادگی پوست را رفع کند و چین و چروک پیشانی را کم کند.

همچنین می توان لاغری صورت را با این روش از میان برد و گونه ها و لب را بسته به نیاز حجیم و برجسته تر نمود

 

 

 

 

تزریق چربی صورت

 

 

 

 

حجیم سازی سینه ها:

اگر می ‌خواهید سینه ‌های خود را فقط مقدار کمی حجیم ‌تر کنید، انتقال چربی به سینه گزینه‌ی بسیار خوبی برای شما محسوب می ‌شود، اما شرط آن داشتن پوست با کشش مناسب و شکل مناسب سینه‌ ها است.

اما اگر پوست ضعیفی دارید یا سینه های شما دچار افتادگی شده است یا مایل به افزایش حجم زیادی در سینه هستید، این روش برای شما مناسب نیست.

 

 

تزریق چربی به باسن و ران‌ ها:

کسانی که می‌ خواهند باسنی پر و گرد داشته باشند روش لیفت باسن برزیلی را انتخاب می ‌کنند که طی آن چربی‌ های اضافی از طریق لیپوساکشن خارج شده و به باسن تزریق می ‌شود و موجب فرم دهی به باسن می شود.

جوانسازی دست با تزریق چربی:

تزریق چربی به دست ‌ها برای افزایش حجم، بهبود چروک ها و پوشش عروق و تاندون ‌های زیر پوست و بهبود کلی کیفیت پوست بسیار موثر است.

 

 

تزریق چربی به باسن

 

 

 

مراقبت پس از تزریق چربی:

 • پس از تزریق کردن چربی، باید به توصیه های زیر و همچنین توصیه های پزشک خودتان به دقت عمل کنید تا بهترین نتایج حاصل شود.
 • عمل به این توصیه ها بسیار مهم است و عدم توجه به این موضوع می تواند موجب بروز عوارض پس از عمل شود.

 • پس از انجام عمل تزریق کردن چربی، محل تزریق شده کمی ورم می کند. به همین دلیل باید پس از عمل، راه رفتن و تحرک کردن (تحرک بسیار سبک) را شروع کنید تا این تورم کاهش یابد. همچنین حرکت کردن و راه رفتن شما به جلوگیری از لخته شدن خون در محل تزریق شده کمک خواهد کرد.
 • باید از گن هایی که خاصیت ارتجاعی دارند و مخصوص تزریق چربی هستند استفاده کنید. این گن ها مخصوص محل اهدا کننده چربی در بدن شما هستند. (همان محلی که چربی از آنجا برداشته شده است.)
 • همچنین برای جلوگیری از تورم، باید از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد می تواند به مقدار زیادی در کنترل تورم نقش داشته باشد.
 • تا چند هفته پس از انجام عمل، باید از فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • اگر پس از انجام عمل، هرگونه عفونت، خونریزی و … مشاهده کردید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

 

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتی

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :