0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بلفاروپلاستی

دسته بندی ها : انواع جراحی پلک 5 مهر 1399 ادمین سایت 743 بازدید
بهترین جراح بلفاروپلاستی پلک

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که افتادگی پلک ها را ترمیم می کند و ممکن است شامل از بین بردن پوست ، ماهیچه ها و چربی های اضافی باشد.

با افزایش سن ، پلک های شما کشیده می شوند و ماهیچه های پشتیبان آن ها ضعیف می شوند. در نتیجه ، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک های شما جمع شود و باعث افتادن ابروها ، افتادن لبه های بالایی و کیسه های زیر چشم شما شود.

علاوه بر این که به نظر می رسد پیرتر به نظر می رسید ، پوست اطراف چشمان شما می تواند دید جانبی شما (بینایی محیطی) ، به ویژه قسمت های فوقانی و بیرونی میدان دید را کاهش دهد.

بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و باعث شود چشم شما جوان تر و هوشیار تر ظاهر شود.

بسیاری از افراد از بلفاروپلاستی برای جوان تر به نظر رسیدن استفاده می کنند، اما این عمل می تواند به صورت عملکردی نیز مفید باشد.

آویزان و شل بودن شدید پوست در اطراف چشم می تواند بینایی محیطی را کاهش دهد، بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را تقلیل داده یا از بین ببرد و در عین حال باعث بهبود ظاهر فرد نیز می شود.

 

 

 

عمل بلفاروپلاستی

 

 

 

 

چرا بلفاروپلاستی انجام می شود؟

اگر افتادگی پلک ها یا افتادگی چشم مانع از باز شدن کامل چشم ها یا پایین آمدن پلک های تحتانی شما شوند ، ممکن است بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید.

برداشتن بافت اضافی از پلک های فوقانی شما می تواند بینایی شما را بهبود بخشد.

بلفاروپلاستی درب بالا و پایین می تواند باعث شود چشم شما جوان تر و هوشیار تر ظاهر شود.

این عمل در صورتی که موارد زیر را داشته باشید انجام می شود:

 • پلک های بالایی یا برافروخته
 • پوست اضافی پلک های فوقانی که در بینایی محیطی شما اختلال ایجاد می کند.
 • پوست روی پلک های پایین بیش از اندازه قرار دارد.
 • شما ممکن است همزمان با یک روش دیگر ، مانند جراحی لیفت ابرو ، لیفت صورت یا تجدید پوستی ، تحت عمل بلفاروپلاستی قرار بگیرید.

پوشش بیمه ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا جراحی شرایطی بینایی را مختل می کند یا خیر؟

اگر فقط برای بهبود ظاهر خود جراحی داشته باشید ، هزینه ای که تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. بلفاروپلاستی تقریباً همیشه به دلایل زیبایی انجام می شود.

 

 

 

جراحی زیبایی پلک برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین کاندیدهای جراحی پلک کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند و افتادگی پلک یا پف زیر چشم (در اثر تجمع چربی اضافه) باعث تغییرات ناخوشایند در چهره شان شده باشد.

برای انجام جراحی لازم است که فرد بطور کلی سالم باشد و بیماری خاصی نداشته باشد. با توجه به روند رو به رشد جراحی های زیبایی، برای آن که بیمار به نتایج دلخواه دست یابد بسیار مهم است که انتظارات واقع بینانه و معقولی از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشد.

 برای رسیدن به یک دیدگاه صحیح، دیدن تصاویر قبل و بعد از عمل جراحی در افراد دیگر و احیاناً مشورت با افرادی که قبلاً جراحی شده اند بسیار کمک کننده است.

 

 

 

هزینه بلفاروپلاستی

 

 

 

ضمناً باید توجه داشت که جراحی اصلاحی پلک تاثیری بر موارد زیر ندارد:

 • چروک های اطراف پلک، بین ابروها و روی پیشانی (برای درمان این چروک ها تزریق بوتوکس روش مناسبی است)
 • حلقه های سیاه اطراف چشم
 • افتادگی ابرو

به هر حال باید به یاد داشت که جراحی پلک به هر حال یک عمل جراحی زیبایی است و عوارض احتمالی آن به سادگی از بین نمی رود. بنابراین برای انجام این جراحی مشاوره دقیق تخصصی ضروری است.

به چه دلیل به بلفاروپلاستی نیاز داریم؟

جراحی پلک می تواند بر روی پلک های فوقانی، پلک های پایین یا هر دو انجام شود. تا زمانی که شما به طور کلی سالم هستید، سیگار نمی کشید، دچار مشکل چشمی جدی دیگری نیستید و در مورد اهداف خود برای جراحی واقع بین هستید، شما می توانید یک نامزد خوب برای انجام بلفاروپلاستی باشید. ‌

 

 

بلفاروپلاستی می تواند برای درمان موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

 • پوست شل یا آویزانی که باعث ایجاد چند لایه روی پلک می شود و ظاهر طبیعی پلک بالا را تحت تاثیر قرار می دهد. این اختلالات همچنین می توانند بینایی را نیز تحت تأثیر قرار دهند.
 • رسوبات چربی در چشم که به شکل پف در پلک ها ظاهر می شود.
 • حذف کیسه های زیر چشم.
 • پلک پایینِ افتاده که سفیدی زیر قرنیه را به نمایش می گذارد.
 • پوست اضافه و چین و چروک در پلک پایین.

در بعضی موارد، عمل بلفاروپلاستی همراه با یک روش دیگر، مثل لیفت ابرو، لیفت صورت یا جوانسازی پوست، انجام می شود.

 

 

جراح بلفاروپلاستی

 

 

 

 

مراقبت های قبل از عمل جراحی پلک:

طی ویزیت قبل از عمل، جراح پلاستیک پیشینه ی پزشکی شما را مرور کرده و گزینه های موجود را مرور کرده و پروسه درمان را برای شما توضیح می دهد.

 • آزمایش های لازم را انجام دهید.
 • به مدت حدود 6 هفته سیگار نکشید. چرا که ممکن است بر روی پروسه ی بهبود شما تاثیر بگذارد.
 • به طور منظم داروهایی را که برای شما تجویز شده مصرف کنید.
 • مصرف مکمل های گیاهی، آسپیرین، و داروهای ضد التهابی را قطع کنید.
 • رژیم غذایی توصیه شده را دنبال کنید و غذای سالم بخورید.

 

مراحل عمل بلفاروپلاستی:

در طی انجام عمل، مراحل بلفاروپلاستی عبارت اند از:

بیهوشی:

معمولا انتخاب بین آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است. پزشک شما در این زمینه اقدام صحیح را توصیه می کند.

برش:

خطوط برش بلفاروپلاستی به طوری طراحی شده اند تا اسکارهای ناشی از عمل را در ساختار طبیعی پلک پنهان کنند. برش ها می توانند بر روی پلک بالا یا پایین انجام شوند.

بستن:

 برش ها با بخیه و یا چسب پوست بسته می شوند. بخیه ها ظرف یک هفته حذف خواهند شد. در برخی موارد، جراح شما ممکن است از لیزر یا لایه بردار شیمیایی برای کاهش تغییر رنگ در پلک های پایین استفاده کند.

 

 

انواع مختلف جراحی پلک:

بلفاروپلاستی:

بلفاروپلاستی می ‌تواند با برداشتن بافت چربی اضافه، پف و بادکردگی پلک چشم، ظاهر چهره شما را بهبود ببخشد.

از آن جا که مسائل مربوط به پلک درباره هر بیمار، منحصر به فرد است؛ روش ‌های مختلفی برای جراحی پلک وجود دارد.

جراحی زیبایی پلک:

بلفاروپلاستی زیبایی یک روش جراحی است که هیچگونه الزام پزشکی ندارد و صرفا برای بهبود زیبایی انجام می ‌شود. این درمان برای کاهش پف ناخوشایند زیر چشم ‌ها و پلک‌ های افتاده انجام می ‌‌شود.

بلفاروپلاستی زیبایی برای برگرداندن گذر زمان و برطرف کردن تاثیرات بالا رفتن سن و ایجاد کردن ظاهری جوان‌ تر و پرانرژی ‌تر طراحی شده است.

همانطور که سن ما بالا می ‌رود، کیسه‌ های چربی برجسته ‌تر می‌شوند، عضلات تضعیف می‌ گردند و پوست پلک‌ ها کشیده می‌ شوند.

این عوامل ممکن است باعث کاهش زیبایی ظاهر صورت شده و ظاهر شما را پیرتر و خسته‌ تر نشان دهد.

جراحی پلک کاربردی:

بلفاروپلاستی کاربردی، برای بهبود بینایی بیمارانی است که بینایی آن ها توسط افتادگی پوست پلک فوقانی دچار مشکل شده و به عنوان یک عمل پزشکی درمانی در نظر گرفته می ‌شود.

مشکل دیگری که توسط این عمل برطرف می ‌شود، دشواری گذاشتن لنزهای تماسی یا عینک به علت بادکردگی پلک بالایی یا پایینی، می ‌باشد.

سایر مسائل کاربردی که نیاز به عمل جراحی پلک دارند شامل ناراحتی ناشی از فرسودگی ماهیچه ‌هایی که برای بالا کشیدن پلک درگیر می ‌شوند و ناراحتی ناشی از بی ‌حسی پوست اضافه در حین حرکات چشم می ‌باشد.

 

 

انواع روش های بلفاروپلاستی

 

 

 

 

 

بلفاروپلاستی بالایی:

بلفاروپلاستی بالایی شامل حذف چربی‌ ها، عضلات و پوست اضافه ‌ای می‌ شود که می‌ تواند باعث سنگینی، چین خوردگی و افتاده به نظر رسیدن چشم ‌ها شود.

در طول جراحی برشی در چین پلک بالایی ایجاد می‌ شود. این عمل همچنین لیفت پلک بالایی نیز نامیده می‌ شود. بلفاروپلاستی بالایی به بیماران کمک می‌ کند تا آرام تر، هوشیارتر و جوان ‌تر به نظر برسند.

 بیماران مبتلا به درماتوکلوناز (پوست پلک اضافی)، نیاز به روشی دارند که تنها پوست اضافه را حذف می ‌کند.

سایر بیماران ممکن است از انباشتگی لایه‌ های چربی که می‌ تواند بدون برداشتن پوست حذف شود رنج ببرند.

 با این حال در دیگر مواقع یک نوار باریک ماهیچه‌ ای از عضله حلقوی چشم، برای کاهش حجم پلک برداشته می ‌شود.

داشتن پوست اضافه در پلک بالایی می ‌تواند باعث سنگینی پلک شود که منجر به کار کردن بیش از حد نرمال پلک برای باز نگه داشتن چشم می ‌گردد.

در این موارد جراحی پلک فوقانی با حذف این پوست اضافه باعث باز شدن میدان دید می‌ گردد. این جراحی تحت پوشش بیمه‌ های درمانی قرار می ‌گیرد.

 

بلفاروپلاستی پایینی:

این عمل همچنین جراحی پلک پایینی نیز نامیده می‌ شود و شامل برداشتن چربی، ماهیچه و پوست اضافه‌ ای که باعث ایجاد چین و چروک و گودی، بادکردگی یا پف زیر چشم می ‌شوند، می ‌باشد.

این عمل همچنین می‌ تواند باعث تغییر وضعیت و سفتی پلک چشم یا ایجاد یک تغییر بسیار خوب در پلک پایینی نسبت به میانه چهره شود.

 

 

جراح بلفاروپلاستی

 

 

 

 

مراقبت های پس از عمل بلفاروپلاستی:

 • در روز عمل، توصیه می‌ شود یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان شما را در مطب و پس از آن در 24 الی 48 ساعت اول همراهی کند، تا وقتی که کاملاً جاگیر شده و در مورد انجام کارهای خود احساس راحتی کنید.
 • ممکن است بعد از جراحی اثرات ماندگار آرام بخش وجود داشته باشد.
 • علاوه بر این تا ۲۴ ساعت پس از عمل جراحی رانندگی نکنید و تصمیمات مهمی نگیرید.
 • پلک‌ها پس از عمل جراحی شروع به تورم و کبودی می ‌کنند. این مسئله به طور طبیعی در پی مراحل بهبودی کاهش می‌یابد اما می ‌توانید با استفاده از قالب‌ های یخ و بالا نگه داشتن سر خود، به بهبودی آن سرعت ببخشید.
 • گاهی اوقات در اطراف ناحیه عمل شده و یا حتی در سفیدی چشم تغییر رنگ وجود دارد. این وضعیت هیچ دردی یا اختلالی در بینایی ایجاد نمی ‌کند و به طور طبیعی در مدت یک هفته تا ۱۰ روز کاهش می ‌یابد.
 • در هفته اول بهبودی از خم شدن، خسته کردن چشم‌ ها یا بلند کردن اجسام سنگین دوری کنید.
 • لبخند نزنید یا بلند فریاد نکشید. انجام این کارها باعث ایجاد فشار عضلانی در اطراف ناحیه تحت درمان شده و باعث کشیده شدن و باز شدن زخم می ‌شود.
 • برای خوابیدن در موقعیت صحیح قرار بگیرید و سر خود را بالاتر قرار دهید. از بالش اضافی برای رسیدن به این هدف استفاده کنید.
 • در صورتی که دچار درد هستید دوزهایی از داروی تایلنول یا هر داروی مسکن دیگری که توسط پزشک تجویز شده است را استفاده کنید.
 • از داروی آسپرین، مترین یا ناپروکسن استفاده نکنید. این داروها می‌ توانند خونریزی را افزایش دهند.

 

هزینه عمل بلفاروپلاستی:

قطعا یکی از عوامل و معیار های تاثیر گذار در تصمیم گیری و انجام هر اقدام و عمل زیبایی، مربوط به هزینه های ناشی از آن عمل می باشد.

افراد زیادی مایل نیستند هزینه های زیادی برای عمل زیبایی خرج کنند و به دنبال کلینیک و پزشکانی هستند که هزینه بلفاروپلاستی پایین تری دریافت می کنند.

امروزه به دلیل استقبال بسیاری از افراد از عمل های زیبایی، برخی از پزشکان و کلینیک های زیبایی با پایین آوردن هزینه های دریافتی از بیماران سعی دارند تا افراد زیادی را به مشتری به سمت خود جذب کنند و از طرفی دیگر برای ثابت نگه داشتن یا افزایش سود خود، از ابزار و وسایل بی کیفیت در عمل زیبایی استفاده می کنند .

و یا حتی کم کاری هایی در انجام آن می کنند. به همین علت افراد متقاضی انجام عمل های زیبایی و به ویژه بلفاروپلاستی نباید به فکر انجام جراحی با هزینه کم باشند، بلکه باید به دنبال کلینیک و پزشک متبحر و خوب باشند تا انجام عمل زیبایی به بهترین نحو و کامل ترین آن انجام گیرد.

 

 

 

جراحی زیبایی بلفاروپلاستی

 

 

 

آیا جراحی بلفاروپلاستی نیاز به بیهوشی دارد؟

معمولا بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام شده و حتی نیازی به بستری شدن هم ندارد .

این عمل معمولا نیاز به بیهوشی نداشته ، تحت بی حسی موضعی انجام می شود . این سبب می شود که خطرات و عوارض بیهوشی در این عمل وجود نداشته باشد. پس نیاز نیست برای این عمل استرس خاصی داشته باشید.

در بعضی موارد هم این عمل زیبایی ، نیاز به اعمال جراحی ديگري در کنار خود دارد.

عمل هایی از قبیل فیکس کردن ابرو , لیفت ابرو , فیکس کردن غده اشکی , پیوند چربی , بوتاکس و… که در مشاوره با پزشک ، تمام جزییات مد نظر قرار گرفته و بشما گفته خواهد شد.

 اما اگر نیاز باشد این عمل برای کودکان انجام شود ، آنگاه از بیهوشی برای جراحی استفاده خواهد شد.

 

تیم فوق تخصصی پالادیوم بیوتی –  ایران بلفارو

ادمین سایت

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :