0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انواع پروتز سینه

دسته بندی ها : انواع جراحی سینه 15 دی 1399 admin-doit 568 بازدید
انواع پروتز سینه

عنوان: انواع پروتز سینه چیست؟

انواع پروتز سینه امروزه در ایران برای استفاده در جراحی پروتز سینه موجود است. عمل پروتز سینه جز جراحی های زیبایی به حساب می آید که در حال حاضر بسیار مورد توجه بانوان قرار گرفته است.
برخورداری از سینه هایی خوش فرم و سایزی متناسب با اندام ، از اهمیت بسیاری برای بانوان برخوردار است. مواردی که خانم ها از سایز و شکل سینه خود احساس خوشایندی ندارند، باعث کاهش اعتماد به نفس و گاهی اوقات سرخودگی خواهد شد.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی به خصوص در زمینه پزشکی بانوان به راحتی می توانند با انجام عمل پروتز سینه به اندامی ایده آل دست پیدا کنند.
در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع پروتز سینه صحبت کنیم.

 

انواع پروتز سینه

پیش از عمل جراحی پروتز سینه بایستی یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص داشته باشید تا در مورد اندازه سینه و انواع پروتز سینه با توجه به فرم بدنتان صحبت کنید و تصمیم درستی در این مورد بگیرید.
به طور کلی انواع مختلفی پروتز سینه وجود دارند که بر اساس شکل ظاهری و جنس و میزان برجستگی و سطح پروتز با یکدیگر متمایزند. شما با مشورت پزشک و با توجه به شرایط و هزینه و … می توانید پروتز مناسب خود را انتخاب کنید.

 

انواع پروتز سینه

 

انواع پروتز سینه براساس میزان برجستگی

انواع پروتز سینه با توجه به میزان برجستگی در سه گروه دسته بندی می شوند که پزشک متخصص براساس شرایط بیمار و نوع عمل جراحی که لازم دارد، یکی از این انواع پروتز سینه را انتخاب خواهد کرد که عبارتند از:
• پروتز سینه با میزان برجستگی کم
• پروتز سینه با میزان برجستگی زیاد
• پروتز سینه با میزان برجستگی خیلی زیاد

 

انواع پروتز سینه براساس شکل ظاهری

انواع پروتز سینه با توجه به شکل ظاهری هم در دو گروه کلی طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

• پروتز سینه به شکل گرد

در پروتزهای سینه که به شکل گرد هستند، هر دو سمت پروتزها مشابه هم هستند. این نوع از پروتزها معمولا برای بانوانی که تمایل دارند تا سینه هایشان نسبت به قبل از عمل حالت برجسته تری داشته باشد مناسب است؛ زیرا بخش فوقانی سینه ها با استفاده از این پروتز برجسته تر می شود.
همچنین در مورد خانم هایی که دوست دارند تا پس از پروتز سینه، سینه هایی یکدست و خوش فرم داشته باشند این پروتزها انتخاب مناسبی است.

 

• پروتز سینه به شکل قطره اشک

پروتز سینه به شکل قطره اشک به شکلی طراحی شده است که بخش فوقانی پروتز سینه نسبت به قسمت پایین آن ها حجم کمتری دارند. این نوع از پروتز های سینه ظاهر طبیعی تری به سینه ها می دهند و در صورتی که خانم ها تمایل داشته باشند سینه هایشان نمای طبیعی داشته باشند، بهترین انتخاب است.
با توجه به ظاهر طبیعی این پروتز سینه در بیمارانی که سینه های آن ها خارج شده است، به منظور بازسازی سینه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در مواردی که بافت سینه خیلی کم است یا مواردی که سینه ها تخت و بدون برجستگی هستند یا در صورت وجود عدم تقارن در بافت سینه ها استفاده از این نوع پروتزهای سینه پیشنهاد می شود.

 

انواع پروتز سینه براساس جنس و ماده تشکیل دهنده

پروتزهای سینه با توجه به مواد تشکیل دهنده شان در دو دسته پروتزهای آب نمکی و پروتزهای سیلیکونی تقسیم بندی می شوند که در ادامه در مورد این دو نوع از پروتزهای سینه هم صحبت خواهیم کرد.

 

• پروتز آب نمکی

این نوع از پروتزهای سینه به وسیله ترکیبی متشکل از آب نمک استریل یا سالین پر شده اند. پروتزهای آب نمکی جداره ای غیرقابل نفوذ و سیلیکونی دارند. اگر ضربه بسیار محکمی به پروتزهای سینه آب نمکی وارد شود، این پروتزها پاره و تخت می شوند و ترکیب موجود در آن ها جذب بدن خواهد شد. جذب این ترکیب به دلیل این که به صورت طبیعی در بدن انسان موجود است مشکلی برای سلامتی در پی نخواهد داشت.

پروتز آب نمکی گرد است و ظاهر طبیعی ندارند و مناسب افرادی است که تمایل دارند که بعد از جراحی پروتز سینه، سینه های بزرگ تر و حجیم تر از حد نرمال داشته باشند.
این نوع پروتز تنها برای خانم ها بالای 18 سال استفاده می شود و در موارد کمتر از این سن ممنوع است.

 

مزیت های استفاده از پروتز آب نمکی عبارتند از:

• پروتز آب نمکی برای جاگذاری نیازمند برش های کمتری است.
• هزینه پروتز آب نمکی نسبت به سیلیکونی پایین تر است.
• درصورت استفاده از پروتز آب نمکی جلسات معاینه کمتری نیاز است.

معایب پروتزهای سینه آب نمکی عبارتند از :

• حالت غیر طبیعی دارند.
• ممکن است در برخی موارد به صورت خود به خود خالی شوند.
• با استفاده از این پروتز ها احتمال این که روی بافت سینه اثر بگذارند بیشتر است.

 

• پروتز سینه سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی متشکل از ترکیبات سیلیکونی هستند و بافتی ژل مانند و بسیار شبیه بافت سینه دارند. این پروتزهای سینه مناسب افرادی است که تمایل ندارند که سینه هایشان بسیار بزرگ تر از حالت عادی به نظر برسد.
این نوع از پروتزها به دلیل شباهتی که به بافت طبیعی سینه دارند، بیشتر مورد استقبال بانوان قرار گرفته اند. یکی از مزیت های پروتزهای سینه سیلیکونی این است که در صورت وارد شدن ضربه محکم، ژل های موجود در پروتز به فضای اطراف و سایر لایه های پروتز جابه جا می شود و پروتز از بین نمی رود.
پروتز های سینه سیلیکونی با دو شکل ظاهری گرد و قطره اشکی موجود هستند. این نوع پروتزها نسبت به نوع آب نمکی هزینه بالاتری دارند و همچنین برای قرار گرفتن در سینه نیازمند برش بزرگتری هستند.
پس از جراحی پروتز سینه سیلیکونی بایستی به طور منظم برای معاینه به پزشک مراجعه کنید و هر دو سال به منظور بررسی پارگی های بدون علامت پروتز سیلیکونی، تصویربرداری MRI انجام دهید. یکی از نکات مهم در مورد این پروتزها این است که برای افراد بالای 22 سال توصیه می شود.

 

انواع پروتز سینه براساس سطح پروتز

در حال حاضر براساس سطح پروتزها هم انواع مختلفی پروتز در بازار موجود است که عبارتند از:
• پروتز سینه با سطح صاف
• پروتز سینه با سطح زبر

admin-doit

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :