0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

افتادگی سینه بعد از پروتز

دسته بندی ها : انواع جراحی سینه 8 دی 1399 admin-doit 517 بازدید
افتادگی سینه بعد از پروتز

موضوع: راهکارهایی برای جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز

افتادگی سینه بعد از پروتز یکی از عوارضی است که قبل از هر اقدامی باید به آن توجه کرد. اگر قصد انجام پروتز سینه را دارید، احتمالا در حال تحقیق درباره انتظارات قبل، حین و بعد از عمل هستید که خود را بهتر برای آنچه در پیش است، آماده کنید. یکی از عوارض جانبی که ممکن است در مورد آن بخوانید و با آن مواجه شوید، افتادگی سینه بعد از پروتز است. این امر معمول است؛ زیرا بافت پستان ها به دلیل نیروی جاذبه به طور طبیعی افت می کند. در این مقاله سعی می کنیم راه حل هایی برای جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز ارائه کنیم.

چرا افتادگی سینه بعد از پروتز اتفاق می افتد؟

دلیل افتادگی سینه بعد از پروتز گرانش است و این که سینه های شما بزرگ تر هستند. سیب نیوتن را مانند یک پستان تصور کنید تا بهتر این عارضه جانبی نسبتا شایع و کاملا طبیعی را درک کنید. این امر معمول است؛ زیرا بافت به دلیل جاذبه و پیری تمایل به آویزان شدن دارد. افتادگی سینه در زنان که پتوز نامیده می شود، به دلیل وجود بافت هایی که در اطراف پروتز رخ می دهد. خود سینه آویزان خواهد شد و هیچ راهی برای جلوگیری و ترمیم آن وجود ندارد. سینه های نسبتا کوچک نیز با گذشت زمان آویزان می شوند.

 

افتادگی سینه بعد از پروتز

نکاتی برای جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز

  • برخی از نکات ایمنی که به جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز کمک می کند، در زیر بیان می کنیم.
  • ماساژ منظم برای پیشگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز
  • ماساژ منظم و استفاده از برخی کرم ها که توسط جراحان پیشنهاد می شود، از عدم تغذیه پوست سینه و کمبود آب بدن در بدن جلوگیری می کند.

 

لیفت سینه

لیفت سینه ممکن است راه حلی برای افزایش محل پستانک و جابه جایی مجدد پستان ها به حالت قبلی باشد.

 

انتخاب اندازه ایده آل پروتز

هر چه ایمپلنت های پستان بزرگ تر باشند، سقوط آن ها سخت تر می شود. انتخاب اندازه ایده آل پروتز که متناسب با بدن شما باشد، باعث می شود سینه های شما از آویزان شدن نیز در امان باشند. به عنوان مثال، اگر شما ریز جثه هستید و کاشت پستان با اندازه بزرگ تر انجام می دهید، به دلیل وزن اضافی به بدن، سقوط آن تسریع می شود.

 

برای بهبودی وقت بگذارید

بسیاری از بیماران از دانستن اینكه بزرگ كردن سینه معمولا فقط به چند روز تعطیل از محل كار خود نیاز دارد، شگفت زده می شوند. دوره نقاهت حداقل است؛ اما در این مدت دستورالعمل های جراح خود را با دقت رعایت کنید. زمان دادن برای بهبودی سینه ها و مراقبت ویژه از آن ها در طی روزها و هفته های اولیه پس از جراحی، نتایج طولانی مدت بهتری را به همراه خواهد داشت. پروتز های زرق و برق دار پنج سال دیگر لحظه ای که از عمل جراحی به خانه می روید، شروع می شود.

به راحتی ورزش کنید

اگرچه تنها چند روز پس از جراحی می توانید به بسیاری از فعالیت ها برگردید؛ اما برای پیشگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز باید کمی بیشتر از وزنه برداری و ورزش های سنگین خودداری کنید. همان طور که بعد از کاشت (معمولا حدود یک ماه بعد از جراحی) دوباره به ورزش خود می پردازید، می خواهید کارها را به آرامی انجام دهید. به یاد داشته باشید … به سادگی شروع کنید و از آنجا کار کنید. با راه رفتن شروع کنید و دویدن خود را راحت کنید. قرار دادن پروتز های شما ممکن است برخی ملاحظات را برای ورزش داشته باشد؛ اگرچه خانم ها بدون توجه به نحوه قرارگیری، به طور معمول می توانند هر کاری را با پروتز انجام دهند با جراح خود در مورد انتظارات هنگام شروع ورزش صحبت کنید.

سوتین حمایتی بپوشید

یک نکته مهم که باید بعد از کاشت سینه به خاطر بسپارید این است که از پستان خود پشتیبانی بیشتری که اکنون لازم دارند، تهیه کنید. یک سوتین حمایتی می تواند سینه های شما را در مکان هایی که در خانه هستید یا در محل کار خود هستید ، در جای خود نگه دارد. اما به یاد داشته باشید: وقتی سوتین پشتیبان خود را بر می دارید، احتمالا افتادگی خواهید دید. با گذشت زمان، سوتین ممکن است به بافت پیوندی کمک کند تا قدرت ایجاد کند و به اندازه کافی در کنار هم بماند که افتادگی بیش از حد را از بین ببرد.
پس اگر کاشت انجام داده اید، به یک سوتین عالی نیاز دارید. این به شما کمک می کند تاثیری که جاذبه بر پستان شما می گذارد و از افتادگی زودرس جلوگیری می کند. سوتین هایی متناسب انتخاب کنید و از سینه های بزرگ شده خود پشتیبانی لازم را داشته باشید. تا جایی که می توانید سوتین بپوشید (حتی بعضی از خانم ها شب ها سوتین خواب را انتخاب می کنند). یک سوتین ورزشی بسیار حمایتی هنگام ورزش ضروری است. یکی را انتخاب کنید که از سینه ها در برابر حرکت بیش از حد محافظت کند.
برای پیشگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز به طور مرتب آن ها را مرطوب کنید
آیا به طور منظم سینه های خود را لوسیون می کنید؟ مرطوب سازی پوست به شما کمک می کند تا قابلیت ارتجاعی خود را حفظ کند. یک مرطوب کننده خوب انتخاب کنید و اغلب از آن استفاده کنید.

از ماموگرافی خود صرف نظر نکنید

گرفتن ماموگرافی شاید مهیج ترین روش برای گذراندن یک صبح نباشد؛ اما مهم است. ماموگرافی ابزاری موثر برای یافتن سرطان پستان در تمام زنان، حتی در افرادی که پروتز دارند، در نظر گرفته می شود. یک برنامه غربالگری را با پزشک خود تنظیم کنید و به آن پایبند باشید. در هنگام تعیین وقت خود به مرکز تصویربرداری خود اطلاع دهید که شما کاشت دارید (بعضی از مراکز دارای تکنسین هایی هستند که به طور ویژه برای کار با بیماران کاشت پستان آموزش دیده اند). سینه های سالم سینه های شادی هستند.

برای جلوگیری از افتادگی سینه بعد از پروتز از نوسانات زیاد وزن خودداری کنید

تغییرات زیاد در وزن شما می تواند باعث افتادگی بافت پستان شود. پس از تقویت سینه، سعی کنید وزن ثابت خود را حفظ کنید. یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند کمک کند. اگر قصد بارداری در آینده را دارید، به خاطر داشته باشید که تغییرات ایجاد شده در بدن ممکن است باعث آسیب به لانه گزینی شما شود. ممکن است بعد از کاهش وزن قابل توجه (از جمله بعد از بارداری) به لیفتینگ پستان نیاز باشد که پستان های شما را به شکوه قبلی و سرحال خود بازگرداند.

بدانید که چه عواملی باعث افتادگی سینه می شود

شما باید از نظر ذهنی آمادگی لازم را داشته باشید که سینه های شما در مرحله ای بعد از انجام کاشت، آویزان شوند. باز هم، این طبیعی است و به دلیل وزن تازه وارد شده در سینه ها و فشار وارد شده بر بافت پیوندی شما است. بافت های اطراف پستان های طبیعی و کاشت پستان اغلب باعث افتادگی می شود؛اما برای همه این موارد نیست. در بیشتر اوقات، کار زیادی در این مورد نمی توان انجام داد. هیچ درمانی خانگی وجود ندارد که بتوانید برای جلوگیری از افتادگی استفاده کنید؛ بنابراین اگر این افتادگی برای شما مشکل بزرگی ایجاد کرد، ممکن است لازم باشد برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید.

تجدید نظر در مورد افزایش پستان را در نظر بگیرید

برخی از خانم ها به راحتی نمی توانند با کاشت پستان سست کنار بیایند. اگر سینه های شما بیش از حد آویزان است یا اگر از ظاهر آنها راضی نیستید، ممکن است بتوانید لیفت پستان یا تجدیدنظر در افزایش سینه را انجام دهید. اما مهم است که توجه داشته باشید این روش لزوما مشکلات بافتی را اصلاح نمی کند. به سادگی پستان ها را بالاتر می برد تا ظاهر بهتری داشته باشد. مثل همیشه بهتر است با پزشکی که این روش را انجام داده است مشورت کنید که بهترین گزینه ها به شما ارائه شود.

admin-doit

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :