0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

افتادگی بینی

دسته بندی ها : انواع جراحی بینی 8 دی 1399 admin-doit 845 بازدید
افتادگی بینی

دلایل افتادگی بینی و راه های درمان جراحی و غیر جراحی آن

افتادگی بینی وضعیتی است که در ظاهر بینی و همچنین عملکرد با انسداد احتمالی مجاری هوایی تأثیر می گذارد. بینی از ویژگی های برجسته صورت است و هنگامی که نوک آن پایین می آید، تأثیر چشمگیری در ظاهر کلی صورت دارد. عبارت ساده، افتادگی بینی زمانی است که نوک بینی به طور طبیعی به سمت پایین باشد. این از نظر پزشکی به عنوان پتوز نوک بینی شناخته می شود و ممکن است هنگام لبخند زدن یا اخم نمود آن بیشتر باشد. بیشتر اوقات، افتادگی نوک بینی در نتیجه مسائل طبیعی است و می تواند به دلیل ساختار نامنظم در بینی، مانند تیغه کشیده، پل بینی یا در غیر این صورت وجود غضروف بیشتری مورد نیاز باشد. با این حال، در سایر موارد، افتادگی بینی نتیجه ضعیف شدن بافت های پیوندی در منطقه است که معمولا به دلیل روند پیری یا روش های قبلی جراحی اتفاق می افتد.

 

دلایل افتادگی بینی

 

دلایل افتادگی بینی زیاد است و بسته به وسعت بیماری با جراحی یا غیر جراحی درمان شود. برخی از دلایل افتادگی بینی عبارتند از:

 • غضروف نوک بیش از حد
 • بینی کشیده با عدم پشتیبانی از غضروف در نوک
 • از بین رفتن کشش رباط ها و بافت همبند در نتیجه روند طبیعی پیری
 • قبل از جراحی زیبایی بینی (جراحی بینی) که ضعیف انجام شده باشد و بدون گرافت حمایتی مناسب ممکن است باعث از بین رفتن حمایت از نوک بینی و در نتیجه افتادگی آن شود.
 • از دست دادن کلسیم استخوان (پوکی استخوان) فک بالا (استخوان پشتیبانی کننده نوک بینی و دندان های فوقانی) می تواند باعث افتادگی بینی شود.
 • نوک افتاده نیز می تواند بعد از ضربه ایجاد شود. هر ضربه ای که به ساپورت های ظریف آسیب وارد کند به غضروف های نوک بینی به چارچوب زیرین بینی متصل می شود و می تواند منجر به از دست دادن پشتیبانی شود. نوک می تواند با گذشت زمان به تدریج کاهش یابد.
 • نوک بینی همه در زوایای مختلف نسبت به صورت قرار می گیرد. در بعضی از گروه های قومی بینی به طور طبیعی پایین تر از دیگران است. افراد از کشورهای مدیترانه ای اغلب از نظر ژنتیکی در مقایسه با سایر مناطق اروپا دچار افتادگی بینی می شوند.
 • بعضی از افراد فقط هنگام لبخند زدن افتادگی بینی دارند. علت این امر می تواند رباط های بین پایه بینی و لب بالا باشد. همچنین می تواند به دلیل عضله ای تنگ به نام عضله افسردگی سپتی باشد که بین پایین بینی و لب بالایی قرار دارد.

 

افتادگی بینی

 

 

چگونه افتادگی بینی را برطرف می کنیم؟

 

برای جابه جایی و تقویت افتادگی بینی نیاز به عمل جراحی زیبایی بینی است. این اغلب شامل تقسیم عضله سپتی افسردگی و سپس لنگر زدن غضروف های نوک بینی برای پشتیبانی محکم بالاتر از بینی است.

درمان های جراحی بینی

 

روش های جراحی برای بازگرداندن نوک بینی افتاده بسیار زیاد است ، از بیمار به بیمار بسیار متفاوت است و شامل موارد زیر است:

یکی از محکم ترین تکیه گاه های بینی، تیغه بینی است. هنگامی که این صاف شد، بهترین لنگر را برای قرار دادن نوک بینی فراهم می کند. می توان از بخیه برای اتصال انتهای تیغه به غضروف های نوک بینی استفاده کرد. موقعیت جدید نوک را می توان قبل از جراحی تعیین کرد و معمولا جراح می تواند موقعیتی تقریبا نزدیک به این هدف را به دست آورد. گاهی اوقات تیغه بینی بیش از حد فلاپی است و ممکن است نیاز به پیوندهای اضافی مانند پیوند پخش کننده یا پیوند کشش دیواره دانه باشد. این پیوندها ممکن است در بعضی موارد از غضروف دنده تراشیده شود.

آقایان تمایل به نوک بینی دارند که در 90 درجه صورت قرار می گیرند. نکات زنانه هنگامی که کمی بیشتر به سمت بالا چرخانده می شوند، به بهترین شکل به نظر می رسند. هنگام معالجه نوک افتاده باید دقت شود که نوک آن بیش از حد به سمت بالا نچرخد. این می تواند بینی را بیش از حد زنانه نشان دهد یا هنگام نگاه کردن از روبه رو بیش از حد سوراخ بینی را نشان دهد.

– اگر تیغه بینی باعث نوک بلند شود، می توان غضروف تیغه را در لبه دانه (جنبه های تحتانی ساختار بینی) کوتاه کرد.

– برای چرخاندن بینی به سمت بالا ممکن است نیاز به اصلاح و تغییر وضعیت غضروف جانبی تحتانی باشد.

– تکنیک های بخیه که نوک بینی یا پیوند بینی پیازی را تصفیه می کند و از طریق بالا آمدن نوک چرخش می یابد.

– اگر پتوز نوک مربوط به از بین رفتن حمایت داخلی غضروف های نوک باشد، ممکن است نیاز به پیوند کلوملا (پیوند غضروف) باشد.

– برای تعریف مجدد و تغییر در نوک بینی ممکن است به پیوند غضروف مانند پیوند محافظ ، پیوند کلاهک ، پیوند چاقو یا سایر پیوند نوک نیاز باشد

– اگر نوک آن کمتر از حد پیش بینی شده باشد، برای افزایش برآمدگی نوک، به پیوند ستون نیز نیاز است.

درمان های غیر جراحی افتادگی بینی

تزریق ها درمان های غیر جراحی افتادگی بینی هستند و شامل:

 • بوتاکس: تغییر جزئی برای اصلاح عضله پایین آورنده
 • Radiesse: اصلاح تغییرات جزئی تا متوسط ​​با هموار سازی زاویه های تیز و بازیابی فرورفتگی ها
 • رستیلین: نقایص خفیف تا متوسط ​​در فرم بینی را بهبود ببخشید

آیا رفع افتادگی بینی خطراتی دارد؟

خطرات ناشی از رفع افتادگی بینی شامل تمام خطرات استاندارد جراحی زیبایی بینی از جمله خونریزی، عفونت و زخم است. خاص این نوع عمل بینی خطر حرکت نوک است. هنگامی که نوک به تیغه متصل شد، هر حرکتی در تیغه بینی با گذشت زمان از ضربه یا پیری باعث تحریک نوک می شود. نوک نیز ممکن است بعد از این نوع جراحی زیبایی بینی کمی سفت تر شود؛ زیرا اکنون از حمایت بیشتری برخوردار است و آن را در جای خود نگه می دارد. همچنین این خطر وجود دارد که اگر رباط هایی که نوک را در جای خود نگه می دارند همچنان ضعیف شوند، ممکن است در طی سال ها کمی بیشتر آویزان شود.

 

نظرات نهایی

رفع افتادگی بینی یکی از رایج ترین اهداف زیبایی بینی بعد از برداشتن قوز و لبه دار شدن نوک است. این تکنیک ها کاملا ثابت شده و نتایج به طور کلی قابل پیش بینی و سازگار هستند. برای اطمینان از بهینه بودن و ماندگاری نتایج حتما یک جراح زیبایی بینی را انتخاب کنید.

 

پیج اینستاگرام آقای بینی

admin-doit

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :