0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

دسته بندی ها : روش های پیکرتراشی 29 آذر 1399 admin-doit 820 بازدید
ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی به منظور از بین بردن چربی های اضافی شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع از جراحی برای اشخاصی مناسب است که در ناحیه شکم خود دارای چربی های اضافی هستند و حجم چربی به مقداری بسیار زیادی است که شکم حالت افتاده وآویزان پیدا کرده است ونمی توان با استفاده از لیپوماتیک این چربی ها را خارج کرد. بعد از عمل ابدومینوپلاستی چین و چروکی مشاهده نمی شود و پوست شکم کشیده و صاف می شود. یکی ازمشکلاتی که پس از بارداری ایجاد میشود افتادگی شکم است که با عمل ابدومینوپلاستی می توان این مشکل را برطرف کرد.

 

ابدومینوپلاستی مناسب چه اشخاصی است ؟

ابدومینوپلاستی درمان شناخته شده ای است که در مردان و هم زنان انجام می شود، به خصوص کسانی که بدن آن ها بواسطه از دست رفتن وزنشان یا تغییراتی همچون بارداری تغییرات چشمگیری میکند، زیرا بعد از بارداری یا کاهش وزن بیش از اندازه، بوجود آمدن پوست شل و چربی اضافی در ناحیه ی شکم بسیار رایج است. این پوست آویزان امکان دارد در برابر رژیم و ورزش مقاومت کند و به راحتی با این روش ها از بین نرود. همانطور که ذکر شد، ابدومینوپلاستی مناسب بسیاری از زنان و مردان است، از جمله:
● اشخاصی که وزن قابل توجهی از دست داده اند و می خواهند پوست شل باقی مانده از تغییر وزن خود را از بین ببرند،
● اشخاص سن بالا که دارای ضعف در عضلات شکمشان می باشند،
● افرادی که به دنبال رسیدن به اندام ایده آل و اصلاح فرم بدن خود هستند،
● خانم هایی که بعد از بارداری دچار تغییر فرم در بدن و ناحیه ی شکم شده اند.

 

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

 

مزایای ابدومینوپلاستی

بین سالهای 2000 تا 2014، براساس گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، انجام جراحی ابدومینوپلاستی 87 درصد افزایش داشته است که این آمار بسیار قابل توجه است که اکثر این جراحی ها برای زیبایی انجام شده است نه درمانی.ولی عمل ابدومینوپلاستی علاوه بر زیبایی، مزایای درمانب هم خواهد داشت که در موارد زیر ذکر شده است:
● کاهش بی اختیاری ادرار
بعد از زایمان طبیعی، بعضی از خانم ها دچار بی اختیاری ادرار در هنگام سرفه، عطسه، ورزش یا حتی خندیدن می شوند. در بیشتر اوقات این مشکل بدون عمل درمان می شود. ولی در مورد اشخاصی که به مراقبت بیشتری احتیاج دارند، مطالعات بسیاری نشان داده است که ابدومینوپلاستی می تواند به بهبودی آن ها کمک کند.در مدت این جراحی با استفاده از بافتی نرم در نزدیکی ناحیه لگن، انسدادی جزئی در مثانه ایجاد می شود و از این راه بی اختیاری در ادرار کاهش پیدا می کند.
● بهبود و اصلاح فرم شکم
بعد از کاهش شدید وزن یا حاملگی های پی در پی، عضلات معده تحریک و متورم شده و رژیم یا ورزش به تنهایی نمی توانند کمکی به بهبود این وضع بکنند. ابدومینوپلاستی ماهیچه های ضعیف را هم محکم می کند و علاوه بر از بین بردن پوست و چربی اضافی، شکم را صاف کرده و تورم را از بین می برد.ضعف عضلات شکمی اکثرا با انحنای ستون فقرات به جلو یا عقب همراه است. پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی، به کمک عضلات سفت شده ستون فقرات می تواند به حالیت اولیه ی خود باز گردد. این مورد در تسکین انواع خاصی از کمردرد و بهبود وضعیت بدنی نیز نقش دارد.

 

خطرهای عمل ابدومینوپلاستی

در کنار خطرهای معمول که با عمل و بیهوشی همراه است، خطرهای ابدومینوپلاستی از جمله موارد ذیل است:
● عدم تقارن
● اثر زخم
● شل شدن پوست
● بی حسی در پوست
● نتایج ضعیف

لیپوماتیک

امروزه اکثر اشخاص دچار اضافه وزن هستند که برای کاهش اضافه وزن و زیبایی اندام خود روش های مختلفی را امتحان کرده اند و نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده اند لیپوماتیک یکی از روش های جدید پیکرتراشی است که امروزه زیاد مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از این روش اشخاصی که دارای اضافه وزن موضعی هستند می توانند نتایج دلخواه خود را دریافت کنند. در روش لیپوماتیک رضایت کامل بیماران در این روش که در آن چربی های موضعی حذف میشود،همچنین چربی هایی که در باسن،پهلو،بازوها و ران پا سبب عدم رضایت اشخاص از اندام خود شده است که برای رها شدن از این چربی های موضعی روش های مختلفی ارائه شده است یکی از این روش ها لیپوماتیک است که تا حدی اضافه وزن را کاهش می دهد و ظاهر زیبایی را در اندام های بیمار ایجاد می کند.
در ناحیه مورد نظر برای انجام لیپوماتیک سوراخی به اندازه 2 الی 5 میلی متر ایجاد می شود و لوله کانولای دستگاه لیپوماتیک از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بافت چربی می شود و سلول های چربی را با استفاده از امواج مادون صوت تخریب می کند. در روش لیپوماتیک سوختگی و هم چنین نکروزپوست دیده نمی شود.

 

مزایای انجام لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک، مزایای زیادی در مقایسه با نسل قبلی روش‌های پیکرتراشی وجود دارد. در این روش، که عملی سرپایی به حساب می اید، احتمال آمبولی بسیار کم است. لازم به ذکر است که در همه جراحی‌ها، احتمال آمبولی وجود دارد؛ ولی این احتمال در عمل لیپوماتیک بسیار کم است.

● یکنواخت شدن چربی در زیر پوست که با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه‌های مدرن لیپوماتیک، به‌هیچ‌وجه حالت سلولیت و ناهموار در زیر پوست ایجاد نمی‌ کند.

● در عمل لیپوماتیک درصد احتمال عفونت و ونشکلاای از این قبیل پایین است به دلیب کم بودن سوراخ های روی بدن
● تقریبا زمان بهبودی در روش لیپوماتیک کم تر از انجام پیکر تراشی است. هم چنین عوارض درد، تورم و کبودی در عمل لیپوماتییک خیلی کمتر از لیپوساکشن است.

● دوران نقاهت در این عمل بسیار کوتاه است و حتی بعد از انجام لیپوماتیک، بیمار پس از گذشت چند ساعت، از بیمارستان مرخص می‌شود و استراحت و مراقبت‌های پس از عمل را، در منزل طی می‌کند. معمولاً انجام لیپوماتیک، لازم به بستری در بیمارستان ندارد.

 

عوارض عمل ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک

لیپوماتیک هم مانند هر عمل جراحی دیگری، حتی اگر کم ترین ریسک را هم داشته باشد و بسیار تخصصی انجام شود، دارای عوارضی است که باید به آن توجه شود. لیپوماتیک حدود ۲۰ سال است که در دنیا رواج دارد و سال‌به‌سال دستگاه‌ ها و روش‌هایی که برای چربی‌ زدایی استفاده می‌ شود، تخصصی‌ تر می‌ شود، ولی اصول روش لیپوماتیک بر حسب ارتعاش ها است، و انجام این عمل شامل عوارض زیادی برای پزشک مربوطه است که از جمله این عوارض می توان به تکان های زیاد دست به مدت طولانی اشاره کرد. در صورتیکه در لیپوساکشن، ارتعاشی وجود ندارد. در نتیجه، یکی از عوارض و مشکلات لیپوماتیک بحث ارتعاش و طولانی شدن زمان جراحی و خستگی پزشک است.اگر ارتعاشات عمل لیپوماتیک کنترل نشود، می‌تواند ضرباتی به جراح و بیمار وارد کند. همانطور که در بالا ذکر شد اصول روش لیپوماتیک که بر حسب ضربه و ارتعاشات است، خطر آمبولی چربی در لیپوماتیک بسیار بیش تر از روش ساکشن است، اگرچه دراین‌باره، دیدگاه‌های متفاوتی مطرح است.

 

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

در این است که لیپوماتیک برای اشخاصی مناسب است که دچار چاقی موضعی می باشند و ابدومینوپلاستی برای اشخاصی مناسب است که دارای شکم بزرگ و آویزان هستند.

admin-doit

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :